زمستان در یک قدمی ایران
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

زمستان در یک قدمی ایران

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/08/28)

 

با سلام خدمت هموطنان عزیز و محترم تقاضا داریم تا پایان ما را همراهی فرمایید.

 

"برف و بوران در انتظار دامنه های البرز "

"کاهش شدید دمای هوا از فردا تا پایان هفته در نیمه ی شمالی"

"احتمال وقوع سیل در مناطق جلگه ای استان های ساحلی دریای خزر"

"خطر سرما زدگی محصولات باغی ، کشاورزان و دامداران هوشیار باشند"

"توفانی شدن دریای خزر تا اواخر هفته صیادان عزیز هوشیار باشند"

 

زمستان یک ماه جلو تر به میهمانی نیمه ی شمالی می آید

 

 

"اطلاعیه رسمی شماره 1"

نقشه ها و اطلاعات هواشناسی بیانگر نفوذ و گسترش پرفشار سرد و قدرتمند سیبری از شمال شرق به کشور می باشد با توجه به فراهم بودن رطوبت کافی بر فراز دریای خزر و همراهی جبهه ی هوای فوق سرد با این پرفشار ، شرایط برای کاهش چشمگیر دما نسبت به این موقع از سال فراهم می باشد بطوریکه انتظار داریم دما در شهرهای شمالی چیزی حدود 15 الی 20 درجه ی سلسیوس کاهش یابد و بارش ها اکثرا بشکل برف خود نمایی کند. شدت بارش ها در استان های گیلان و غرب مازندران به قدری خواهد بود که سبب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رود خانه ها میشود بارش های شدید و متناوب طی روزهای شنبه لغایت سه شنبه در این مناطق ادامه خواهد داشت دریا هم طی این مدت بشدت مواج می باشد و برای فعالیت های دریانوردی و صیادی اصلا مساعد نیست. از هموطنان عزیز تقاضا داریم در صورتی که سفر ضروری به استان های شمالی ندارند حتی الامکان از عزیمت  به نوار شمالی کشور طی این مدت خودداری فرمایند بارش برف در گذر گاههای کوهستانی این مناطق بسیار شدید و همراه کولاک برف خواهد بود

وزش باد شدید سرد هم طی فعالیت این موج خود نمایی خواهد کرد برای نواحی جلگه ای باد با سرعت 20 الی 40 کیلومتر بر ساعت و در نواحی ساحلی و دریا این سرعت باد 30 الی 70 کیلومتر بر ساعت پیش بینی میشود. دمای هوا در استان اردبیل و شمال شرق کشور کاهش چشمگیر تری خواهد داشت و به نظر باید روز های بشدت سردی در انتظار این مناطق باشد به همراه یخبندان . لذا از مسئولین و نهاد های امدادی و خدمات رسان تقاضا داریم پیرو اطلاعیه فوق تمهیدات لازم برای پیشگیری حوادث دلخراش وغیر مترقبه را فراهم نمایند تا هموطنان عزیز در این مناطق دچار مشکل خاصی نشوند".

 

"جشنواره ی برفی نیمه ی شمالی "

 

دوستان عزیزی که این روزها از ما سوال میکنند آیا برف در نواحی جلگه ای شمال هم باریدن خواهد گرفت یا نه ، باید خدمتتون عارض باشم با توجه به کاهش شدید دمای هوا طی روز های یکشنبه الی چهارشنبه ما در نواحی مستعد جلگه ای مثل شهرهایی از قبیل آستارا ، رشت ، لاهیجان و مازندران شهرهایی مثل ، آمل ، قائمشهر ، بابل و دیگر مناطق به نسبت مستعدتر به شهرهای دیگر ، میتونیم شاهد بارش مخلوط برف و باران و در بعضی ساعت ها برفابه باشیم دراستان گلستان هم همین شرایط حکم فرماست اما قدری از میزان بارش ها در آن مناطق کاسته میشود. ولی نباید انتظار برف آنچنانی برای استان های ساحلی دریای خزر داشت فراموش نکنید ما در اواخر ماه آبان قرار داریم و هنوز زمین گرمتر از آن چیزی است که پذیرای برف زمستانی باشد ضمن اینکه دمای آب دریای خزر هم اجازه ماندگاری سرمای شدید و بارش برف را به مناطق ساحلی نمیدهد اما دریا، سرمای خشک سیبری را مملو از رطوبت و انرژی خواهد کرد که سبب بارش های سنگینی در استان های شمالی کشور می شود در شکل زیر نفوذ سرمای شدید از شمال شرق به کشور قابل مشاهده است.

 

شکل بالا مربوط به روز یکشنبه می باشد در ادامه تغییرات دمایی طی روز های بعد رو شاهد باشید.

دوشنبه :

 

سه شنبه :

 

چهارشنبه:

 

هجوم سرما به کشور و ماندگاری آن تا پایان هفته کاملا مشهوده اما برای مقایسه این سرما و دما با میانگین بلند مدت و درک اصرار ما بر سرمای شدید، توجه ی شما رو جلب میکنم به آنومالی دمایی ، که تفاوت این دما ها را به میانگین بلند مدت نشان می دهد.

این نقشه ی آنومالی که مشاهده فرمودید مربوط به روز سه شنبه است که اوج کاهش دما طی همین روز می باشد که قطعا دوشنبه اواخر وقت و بامداد سه شنبه بهترین زمان برای بارش برف در جلگه خواهد بود و ما احتمال حداقل سفیدپوش شدن بعضی شهرهای مستعد جلگه رو ، حداقل برای ساعاتی در نظر میگیریم که دور از انتظار نیست دلیل اصلی هم کاهش شدید دما طی عصر دوشنبه می باشد و بامداد سه شنبه لغایت چهارشنبه شهرهای مستعد امکان سفید پوش شدن دارند اما برای شهرهای لب مرزی و ساحلی در بهترین حالت برفابه خواهد بارید و پیش بینی ما بیشتر مخلوط برف و باران خواهد بود آن هم در شرایطی که نقشه ها بر منوال امروز باشند و تغییر آنچنانی تا فردا نداشته باشیم. برف سنگینی ارتفاعات گیلان ، مازندران و گلستان خواهند داشت که بهمراه کولاک برف در مناطق کوهستانی خواهد بود قطعا ارتفاع برف از 15 الی 70 سانت می تواند در نوسان باشد برای شهرک تاریخی ماسوله در گیلان از اواخر شنبه رفته رفته شاهد بارش برف خواهیم بود.بیشترین بارش در گیلان هم احتمالا در شهرستان انزلی رقم خواهد خورد.

در ادامه توجه شما عزیزان را به مدل های تجمعی بارش باران و برف طی یک هفته ی آتی جلب میکنم.

شکل بالا تجمع بارش باران در منطقه طی یک هفته ی آینده می باشد و شکل زیر بارش تجمعی برف طی یک هفته آینده.

برای دیگر مناطق کشور تا اواخر هفته پدیده ی خاصی جز کاهش دما و وزش باد پیش بینی نمیشود اما از اواخر روز پنج شنبه باید ورود اولین موج مدیترانه ای از غرب کشور را شاهد باشیم که طبق مدل های امروز سبب بارش های خوبی در نواحی غربی و جنوب غربی کشور خواهد شد .

           

از دوستان عزیز تقاضا داریم با عضویت در کانال تلگرام هواشناسی مستقل گیلان متوئو بطور روزانه از آخرین تغییرات جوی و آمار و اطلاعات بارشی طی روز های گذشته و همچنین خبرهای فوری و جدید آب و هوایی بهره مند شوید. ضمن اینکه ما عکس های و فیلم های شما عزیزان که در رابطه با پدیده های جوی باشد در کانال قرار میدهیم از نظرات و انتقادات شما استقبال میکنیم. ممنون که تا انتها با ما همراه بودید. در صورت تغییرات جدی حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

"یا علی مدد"

 

 

برچسب ها : آب و هوا , بارش باران , برف , باران , باد , تگرگ , رعدو برق , توفان , النینو , پیش بینی , رگبار ,

آذر خوش قدم در انتظار نیمه شمالی
آذر خوش قدم در انتظار نیمه شمالی

هواشناسی گیلان متوئو (1395/08/21)

با عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان و همراهان وبسایت گیلان متوئو با بررسی چگونگی وضعیت جوی کشور طی روز های آینده و همچنین بلند مدت در خدمت شما هستیم امیدوارم از مطالب جدید ما لذت ببرید.

"پایان آرامش جو از اواسط هفته ی جاری"

 

به نظر میرسه هرچه به آخر هفته و بطور کلی به انتهای آبان نزدیک میشیم شرایط بهتری برای کاهش دما و آغاز ناپایداری فراهم میشه بطوریکه استارت این بارش ها طبق الگوی امروز از اواسط هفته بتدریج از شمال غرب کشور زده میشه و و به نظر میرسه بیشترین ناپایداری هم برای استان های شمالی کشور اتفاق بیوفته.

        

 

با توجه به کاهش دما بارش در ارتفاعات این مناطق هم بصورت برف خواهد بود.بنابراین از روز سه شنبه حداقل به مدت یک هفته شرایط ابرناکی یا بارش برای نیمه ی شمالی کشور پیش بینی میشه اتفاق بیوفته. در ادامه مدل تجمعی بارش باران و برف رو مشاهده می فرمایید.

 

مجموع بارش دو هفته ی آینده ی کشور و منطقه رو به زیبایی هرچه تمام تر در مدل بالا مشاهده می فرمایید اما در ادامه مدل تجمعی بارش برف طی ده روز آینده قابل مشاهده است.

 

اما برای روز های پایانی ماه جاری به نظر باید منتظر رخداد سرمای زودرس باشیم با توجه به بررسی های انجام شده روی اکثر مدل های پیش بینی جهانی قراره شاهد روز های به نسبت سردی بخصوص برای یک سوم شمالی کشور برای اواخر آبان تا دهه ی اول آذر باشیم بطوریکه دمای روز های ابتدایی آذر ماه یا نرمال یا زیر نرمال خواهد بود این سرما موقتی اما تاثیر گذار  بر اقلیم منطقه در ادامه ی راه خواهد بود . بسیاری از شما عزیزان با تجربه ای که از سال آبی گذشته دارید پاییز و زمستان همزمان سرد در یک سال آبی رو غیر ممکن میدونید اما درسته که بارش های سنگین و سرمای زود رس در اکثر اوقات میتونه سبب بلاکینگ بارشی در حداقل کوتاه مدت طی ماه اول زمستان بشه اما این مورد همیشه رخ نمیده و داشتیم سال هایی که از ابتدا با سرما آغاز شدند نمونه ی بارز آن سال 86 بود . سال گذشته بدلیل النینوی بسیار قوی ما شاهد افزایش قابل ملاحظه ی دما در فصل زمستان بودیم درسته که با بازه های زمانی سرد هم مواجه شدیم ولی بطور کلی ما شاهد افزایش 1 تا 2 درجه ای دمای زمستان بودیم ولی امسال با تغییرات نینو و منفی شدن آن ، درسته که بطور غیر مستقیم شاهد کاهش قابل ملاحظه ی بارش در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم و خواهیم بود ولی از طرفی شاهد گسترش و نفوذ سرمای خشک بر فلات ایران ، طی ماه های آینده باید باشیم در سال آبی جاری به مانند سال گذشته موج های سودانی که با رطوبت سرخ و خلیج فارس تغذیه می شدند نخواهیم داشت و شاید بیشتر موج های مدیترانه ای خود نمایی کنه اما چیزی که میتونه طی روز ها ، هفته ها و ماه های آینده مردم مارو متحیر کنه سرمای هوا خواهد بود که اگه کمی با چاشنی بارش هم ادغام بشه انشاالله پاییز و زمستان به معنای واقعی کلمه رو تجربه خواهیم کرد ولی برای اینکه زیاد از موج آخر ماه دور نشیم بر میگردیم سر بررسی همین موج و منتظر دریافت اطلاعات جدید تر میمونیم تا در اسرع وقت خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی کنیم.

در روز های گذشته شاهد افزایش دمای هوا و آرامش نسبی جو در اکثر نقاط کشور بودیم اما از اواسط هفته با گذر امواج هرچند ضعیف تراز میانی جو شاهد بارش های پراکنده در نیمه ی شمالی و تا حدی غربی و مرکزی خواهیم بود و البته اگر در مناطق مرکزی کشور مثل استان های تهران ، قزوین ، البرز و مرکزی بارش باران هم رخ نده به سبب گذر این امواج ناپایدار وزش باد سبب کاهش آلودگی هوا و مانع از انباشت آلاینده ها در این شهرها و دیگر شهرهای صنعتی و پر جمعیت کشور میشه.

بهتره توجه شمارو جلب کنم به مدل های ابتدایی که موج سرد انتهای ماه رو نشان میدن، البته تغییرات زمانی در این بازه زیاده و جای تغییر وجود داره.

                       

 

در شکل بالا نفوذ کانتر های سرد شمالی به منطقه رو شاهد هستیم که سبب سفید پوش شدن ارتفاعات پایین دست مناطق شمالی خواهد شد.

                         

 

شکل بالا هم دمای ارتفاع 850 هزار پایی سطح زمین رو طی 324 ساعت آینده نشان میده.

اما تغییرات ao که تمایل به منفی شدن داره در شکل زیر قابل مشاهده است

                                 

با منفی شدن آئو شرایط برای ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر طی روز های  آینده بسیار بهتر از گذشته خواهد شد.

شرایط کلی زمستان پیش رو همچنان مبهم به نظر میرسه اما با قاطعیت میشه گفت از لحاظ سرما روز های به نسبت سردتری پیش رو خواهیم داشت. با پیش بینی های ما در ادامه همراه باشید تا با آخرین و جدید ترین اطلاعات در خدمت شما باشیم ممنون که تا پایان همراه ما بودید.

"یا علی مدد"

 

برچسب ها : آب و هوا , بارش باران , برف , باران , باد , تگرگ , رعدو برق , توفان , النینو , پیش بینی , رگبار ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :1640
 • بارديد ديروز : 2574
 • گوگل امروز : 164
 • گوگل ديروز : 257
 • بازديد هفته : 1640
 • بازديد ماه : 46504
 • بازديد سال : 183706
 • بازديد کلي : 1100876
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.