سرما و بارش در شمال کشور
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

سرما و بارش در شمال کشور
سرما و بارش در شمال کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1394/11/29)

با عرض سلام و احترام خدمت همه ی دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو با پیش بینی هوای آخر هفته ی کشور در خدمت شما هستیم.

 

"نفوذ هوای سرد و برف و باران در نیمه ی شمالی"

       

 

با توجه به مدل های پیش یابی از امروز تا اواخر روز جمعه نفوذ امواج سرد و ناپایدار رو به سواحل جنوبی دریای خزر داریم که سبب افزایش ابر ،وزش باد و کاهش محسوس دما در این مناطق خواهد شد ضمن اینکه حجم بیشتر بارش ها برای غرب و مرکز سواحل پیش بینی میشه با نفوذ زبانه های پرفشار سرد و کاهش دما از امروز عصر بارش ها در مناطق سردسیر و ارتفاعات به شکل برف آغاز خواهد شد . کل کشور های حوزه ی دریای خزر از این موج و سرما بهره مند می شوند اما بیشترین فعالیت این موج در کشور آذربایجان خواهد بود و به نظر بارش برف خوبی در آن منطقه اتفاق میوفته.

 

نمودار تجمع بارش طی 48 ساعت آینده طبق مدل جی اف اس.و در ادامه تجمع بارش برف طی همین مدت.

حجم قابل توجه برف در کشور آذربایجان رو مشاهده میکنید متاسفانه ما این چند روز با فرارفت گرما روبرو بودیم اگر قدری خوش شانس بودیم و به جای این فرارفت تقویت سرما و پرفشار سیبری رو داشتیم قطعا در نیمه ی شمالی هم حتی بیشتر از پوشش برف آذربایجان برف داشتیم انشاالله که در اسفند ماه این اتفاق خوش آیند بیوفته.

این هم آنومالی دمایی طی 24 ساعت آینده که مشاهده میکنید کاهش ارتفاع و کاهش دما در منطقه ی خزر چشمگیر می باشد.

در شکل بالا نفوذ زبانه های پرفشار سرد قابل مشاهده است و همچنین کاهش دما.

    

موج پیش رو بتدریج از اواخر وقت جمعه تضعیف شده و شنبه شاهد آسمانی ابری گاهی با کاهش ابر خواهیم بود در بعضی مناطق طی این روز احتمال بارش های پراکنده وجود دارد.برای روز های ابتدایی هفته ی آینده نفوذ موجی ضعیف از شمال غرب به کشور رو داریم که طی پست های آینده هم در رابطه با این موج و هم در کل درباره ی ادامه زمستان بیشتر صحبت خواهیم کرد . اما بطور کل بارش های نسبتا بهتری نسبت به بهمن ماه شاهد خواهیم بود اما این بار برای کل کشور بوِیژه مناطق غربی کشور به نوعی میشه مثل آذر ماه شاهد انتقال رطوبت و بارش های خوب از مسیر مدیترانه و سرخ به کشور باشیم.از شما دوستان تقاضا داریم با پست های تکمیلی ما در آینده همراه باشید. سپاس که امروز هم ما رو تحمل کردید با آرزوی آخر هفته و آدینه ی زیبا برای شما عزیزان.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

بارش های پراکنده در کشور
بارش های پراکنده در کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1394/11/26)

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو لطفا ما را تا پایان همراهی فرمایید.

 

"بارش های پراکنده در بعضی نقاط کشور"

   

 

دوستان عزیز با توجه به تغییرات جزئی نقشه ها خدمت رسیدیم تا آخرین وضعیت هوای کشور رو به اطلاع شما دوستان گرامی برسانیم. نقشه های پیش یابی گذر امواج ناپایدار و ضعیف تراز میانی جو را ، در استان های نیمه جنوبی ، تا حدی مرکز البرز و شمال شرق کشور نشان می دهند که پیامد آن برای امروز و فردا در این مناطق افزایش ابر و در بعضی ساعات بارش های رگباری و پراکنده می باشد. لذا از امروز در استانهای اصفهان بیشتر جنوب استان ، شیراز ، کرمان ، یزد ، هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان امروز و فردا بارش های رگباری و پراکنده رو خواهند داشت که حجم بیشتر بارش ها در استان کرمان ،جنوب فارس و شرق سواحل خزر خواهد بود احتمال وقوع رعد و برق در مناطق جنوبی این استان ها و تگرگ در ارتفاعات دور از انتظار نیست. اما در مرکز کشور و شمال شرق هم طی این مدت بارش های پراکنده اتفاق خواهد افتاد استان هایی از قبیل زنجان ،قزوین ،البرز ، شمال تهران ،شرق مازندران و گلستان و در انتها برای شمال شرق شاهد این بارش ها خواهیم بود.

           

 

در باقی نقاط کشور پدیده ی خاصی پیش بینی نمیکنیم و تنها غبار صبحگاهی در شهر های صنعتی و مه صبحگاهی در نوار ساحلی کشور خواهیم داشت. ضمن اینکه طی اواخر هفته جاری و اوایل هفته ی آتی روند افزایش دما بویژه در سواحل جنوبی دریای خزر رو شاهد خواهیم بود البته برای اواخر روز پنج شنبه و روز جمعه ورود موجی نسبتا ناپایدار و سرد رو به این منطقه داریم که سبب کاهش موقتی دما در سواحل جنوبی دریای خزر میشه اما برای اوایل هفته ی آتی مجددا با نفوذ جریانات جنوبی افزایش محسوس دما در این مناطق رخ میده . بطور کلی میشه گفت روز های آینده جدال گرما و سرما در آستانه ی آخرین ماه از فصل زمستان است و به نظر میرسه با توجه به اینکه هنوز یکماه به فصل بهار باقیست امکان غلبه ی سرما در اوایل اسفند بسیار وجود داره همچنان معتقدیم که یک موج سرد تا اواسط اسفند به نیمه شمالی نفوذ خواهد کرد حتی با وجود بهار زود رس که در خیلی از مناطق شاهدش هستیم منتهی از قدرت و شدت این سرمای محتمل در روز های آینده بیشتر اطلاعات کسب میکنیم و قطعا بسرعت در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

نمودار بالا آنومالی دمایی ظرف 144 ساعت آینده رو نشان میده.روند افزایشی دما طی هفته ی آتی.

این هم 168 ساعت آینده و حضور کم فشار های حرارتی بر روی سواحل خزر. و همچنان افزایش دما.

و در نهایت بارش ده روزی کل کشور طبق مدل جی اف اس. 

دوستان فعلا هوای کشور طی روز های آینده بسیار بهاری به نظر میرسه و بارشی هم در این بازه رخ بده بیشتر بشکل بارش باران خواهد بود ولی اوایل اسفند باید مجددا منتظر حجمه ی سرما به کشور باشیم . بطور کلی موج های سرد امسال همیشه یه پیشوند گرمایی داشتند این بار هم ما با یه دوره موقت گرمایی و یه دوره کوتاه سرمایی روبرو میشیم ولی خوب با توجه به نزدیک شدن به تغییر فصل و گرمتر شدن لایه های مختلف جو ، قدری انتظار ما از موج های سرد کمتر میشه ولی همچنان میشه تا پایان اسفند امیدوار به نفوذ موج های برفی و سرد بود ولی مدت و شدت این سرما قطعا زیاد نخواهد بود . گزارش های بعدی مارو حتما دنبال کنید تا شما عزیزان رو در اطلاع آخرین وضعیت جوی کشور و چگونگی آن در روز های آینده قرار دهیم.

در صورت تغییرات احتمالی شما همراهان گرامی را طی خبر فوری مطلع خواهیم کرد.با سپاس که امروز هم با ما بودید سربلند و پاینده باشید انشاالله.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

پیش بینی هفتگی هوای کشور
پیش بینی هفتگی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1394/11/24)

عرض ادب و احترام دارم خدمت دوستان و همراهان محترم گیلان متوئو لطفا تا پایان با ما باشید.

 

"افزایش نسبی دما و هوای بهاری در راه کشور"

    

 

دوستان عزیز باید خدمت شما عزیزان اعلام کنم با توجه به نقشه ها و مدل های پیش یابی طی یک هفته ی آینده روند افزایشی دما رو در کل کشور بویژه نیمه شمالی خواهیم داشت ، بطوریکه بصورت تدریجی ، بخصوص طی مدت روز با تابش خورشید این افزایش دما محسوس تر خواهد بود ضمن اینکه پر ارتفاع جنب حاره ای و گرم قصد عزیمت به کشورمونو داره و این بار با قدرت هرچه تمام تر وارد میشه با توجه به اینکه از اواخر هفته کم فشار های عرض های بالا به سواحل دریای خزر نزدیک می شوند در این مناطق ، بخصوص استان های گیلان و اردبیل رفته رفته باید وزش باد های جنوبی و گرم رو شاهد باشیم . بطور کلی باید منتظر هوایی کاملا بهاری طی روز های آینده در کشور باشیم و متاسفانه طی این مدت بارش قابل توجه ای دیده نمیشه در ادامه حتما مدل های تجمع بارش ده روزه رو ارائه میکنیم.برای شهر های صنعتی و پر جمعیت مثل تهران ، اراک ،تبریز ، اصفهان و مشهد طی مدت صبح تا ظهر شاهد افزایش آلاینده های جوی و آلودگی هوا خواهیم بود. دلیلش هم پایداری و سکون هوا در تراز میانی جو و استقرار پرفشار در سطح کشور طی روز های آینده می باشد.

 

استقرار پر ارتفاع گرم روی کشور رو در نقشه ی بالا مشاهده میکنید که مربوط میشه به 192 ساعت آینده.

 

شکل بالا آنومالی دمایی 192 ساعت آینده می باشد که نسبت دمای روز های آینده به نسبت بلند مدت رو شاهد هستیم . رنگ های قرمز و صورتی نشان دهنده اوج این ناهنجاری گرمایی است.

متاسفانه بارش هم اصلا جالب نیست در ادامه مدل تجمعی بارش طی ده روز آینده رو قرار میدیم که بارش خاصی فعلا در کل کشور دیده نمیشه و ما امیدواریم که قدری نقشه ها بهتر بشه.

 

به نظر میرسه طی ده روز آینده کشور در یک بلاک بارشی قرار میگیره دلیلش هم همینطور که عرض شد نفوذ پر ارتفاع جنب حاره ست و موج ها کشور ما رو طی این مدت دور میزنند کشور ترکیه که در غرب پشته ایران قرار داره بیشترین بهره رو از این شرایط میبره.

این هم تجمع بارش برف طی ده روز آینده . خوب وقتی بارشی نباشه برفی هم در کار نخواهد بود.

                            

 

روز های آینده بهترین موقعیت برای انجام سفرهای زمینی ،دریایی و هوایی در کل کشور است. ضمن اینکه در سواحل جنوبی دریای خزر طی مدت صبح در بعضی مناطق مه صبحگاهی رو شاهد خواهیم بود. شاید خیلی از دوستان از این گرما و هوای بهاری در زمستان خوششون نیاد ولی بهتره فعلا از این هوای دلچسب نهایت بهره رو ببرند و منتظر سامانه ی سردی بعد این ناهنجاری گرمایی باشند. نقشه ها از قدرت گرفتن پرفشار سیبری طی اوایل تا اواسط اسفند حکایت دارند که مرکزیت این پرفشار سرد میتونه دارای فشار 1060 هکتوپاسکال باشه که انتظار میره نیمه شمالی کشور حداقل تا اواسط اسفند متاثر از این زبانه ها باشه ضمن اینکه ما بعد این گرمای ده روزه باید منتظر یه پرفشار مهاجر و سرد باشیم که احتمال ادغام این پرفشار با زبانه های سیبری در صورت تثبیت مدل ها وجود داره ولی باید یادمون باشه ما داریم درباره اواسط اسفند صحبت میکنیم و وقتی صحبت از ورود موج سرد میشه نباید مثل گذشته زیاد به بارش برف دل خوش کرد چرا که با توجه به تغییر زاویه ی تابش خورشید و افزایش دمای زمین و بلند شدن مدت زمان روز ، بخاطر تغییر فصل بارش ها خیلی سخت میتونه تبدیل به برف بشه و ما فقط در صورتی که نفوذ بی رحمانه ی سیبری رو شاهد باشیم میتونیم در سواحل جنوبی دریای خزر احتمال وقوع برف رو بدیم.قطعا ما تمام سعی خودمونو میکنیم که دقیق ترین اطلاعات رو به شما دوستان عرضه کنیم و دوست نداریم شما عزیزان اعتماد خودتونو نسبت به ما از دست بدید لاجرم باید منتظر نزدیک شدن بیشتر موج باشیم تا تغییرات کمتری اتفاق بیوفته و از الان خیلی سخته پرونده ی موج های اسفند ماه رو بست همینطور که عرض کردم داریم به تغییر فصل نزدیک میشیم و تغییرات نقشه ها و مدل ها بسیار بالاست. بنابراین از شما دوستان تقاضا داریم گزارش های مارو چه در وبسایت و چه در کانال تلگرام ما دنبال کنید تا بصورت لحظه ای شما رو از آخرین وضعیت جوی کشور بخصوص نوار شمالی کشور مطلع کنیم. از همه ی شما بزرگواران تقاضا داریم با انتقادات و نظرات سازنده ی خودتون ما رو در بهبود کیفیت مطالب یاری کنید. ممنونم که با ما همراه هستید.

آخرین تغییرات در نقشه های پیش یابی طی خبر فوری اطلاع رسانی خواهد شد.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :17
 • بارديد ديروز : 1769
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل ديروز : 177
 • بازديد هفته : 4713
 • بازديد ماه : 9347
 • بازديد سال : 93621
 • بازديد کلي : 1010791
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.