پیش بینی هوای روز های آینده
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هوای روز های آینده
پیش بینی هوای روز های آینده

هواشناسی گیلان متوئو (1395/01/26)

با عرض ادب و احترام خدمت دوستان و همراهان عزیز گیلان متوئو با پیش بینی هوای روز های آینده در خدمت شما هستیم.

 

 

      

    "اخطاریه رسمی شماره 1 گیلان متوئو"

                         (1395/01/26)

"نقشه های پیش یابی نشانگر تقویت امواج ناپایدار از امروز تا پایان وقت فردا در اکثر مناطق غربی و جنوبی کشور می باشد لذا در استان هایی که در ادامه نام خواهیم برد قطعا برای یکبار هم شده شاهد آبگرفتگی و طغیان رودخانه ها خواهیم بود از امروز برای استان های ایلام ،خوزستان ، کرمانشاه ،کردستان ،لرستان ، جنوب آذربایجان غربی و شمال بوشهر رگبار های فوق شدید باران بهمراه رعد و برق اتفاق خواهد افتاد که در مناطق مستعد و ارتفاعات پدیده ی تگرگ دور از انتظار نیست استان هایی که نام بردیم شاهد شدیدترین بارش ها طی 24 ساعت آینده خواهند بود که شاید در این مناطق بی سابقه هم باشد. اما برای استان های چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد ،فارس ، غرب اصفهان ، همدان ، مرکزی ، جنوب آذربایجان شرقی و اردبیل ،زنجان ، قزوین ، البرز ،تهران و قم هم طی این مدت شاهد بارش های رگباری گاها شدید خواهیم بود که امکان آبگرفتکی معابر عمومی و سیلابی شدن گذرگاه های کوهستانی رو بدنبال خواهد داشت  و در نهایت برای اواخر وقت فردا تا روز شنبه همین شرایط ناپایدار و بحرانی رو برای استان های واقع در شمال شرق کشور خواهیم داشت یعنی استان های خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی باید از بعد ظهر جمعه تا شنبه شب منتظر ظهور ابرهای بارشی و رگبارهای تند و رعد و برق در شهر و دیارشون باشند. با توجه به شرایط خاص جوی طی دو روز آینده در اکثر نقاط کشور از هموطنان عزیزی که قصد عزیمت به مناطق یاد شده رو دارند تقاضا داریم در صورتی که ضرورتی برای سفر وجود نداره حتی الامکان از تردد در جاده ها و گذرگاه های مناطق ذکر شده خود داری فرمایند. از مسئولین محترم استان های ایلام و خوزستان و لرستان تقاضا داریم با توجه به سیل آسا بودن بارش ها در این مناطق نسبت به سایر نقاط کشور تمهیدات لازم برای جلوگیری از تلفات مالی و خدای نکرده جانی رو بعمل آورند."

 

"کشور از بارش رحمت الهی سیراب می شود"

 

با توجه به اخطاریه ای که صادر شد ما شاهد بارش های ناب بهاری در نیمی از کشور هستیم که خدا رو شکر بارش های این موج های پی در پی ، طراوت خاصی به آب و هوای کشور میده و در عین حال وضعیت بارشی در این مناطق سر و شکل بهتری به خودش میگیره و نگرانی ها از کمبود آب در فصل تابستان رو اندکی کم میکنه و همینطور ما شاهد افزایش میانگین بارش نسبت به بلند مدت در این مناطق هستیم که علت اصلی و علمی این پدیده  همینطور که در پست های قبلی اشاره شد قدرت گرفتن سرخ و ارسال امواج ناپایدار به عرض های بالا است همین شرایط رو ما به تناوب از پاییز سال 94 تا الان شاهد هستیم که این قبیل موج های سودانی که از دریای سرخ  تامین رطوبت و تغذیه میشوند شرایط بارشی ایده آلی رو برای مناطق غربی زاگرس و جنوبی البرز فراهم میکنند قبلا هم عرض شد با گرم شدن بالاتر از نرمال آب های منطقه ی غرب اقیانوس هند و دریای عمان شرایط بارشی برای نیمه ی جنوبی و جنوب غربی به مراتب بهتر خواهد شد البته به دلیل تغییر شاخص های مختلفی این اتفاق رخ داده که از حوصله ی افکار عمومی خارجه و از توضیحات بیشتر و تخصصی لاجرم اجتناب میکنیم.

اما برسیم به پیش بینی هوا در آخرین روزهای فروردین ماه 95. همینطور که عرض شد امروز و فردا بارش های شدید در غرب ، جنوب غرب  و مرکز ادامه داره این شرایط رو ضعیفتر در سواحل دریای خزر داریم یعنی بارش های رگباری و پراکنده در بعضی از ساعات و احتمال رعد و برق و در نهایت از بعد ظهر فردا تا شنبه شب  شدت بارش ها رو در شمال شرق و شرق کشور خواهیم داشت و بتدریج از اواخر وقت فردا از مرز های غربی کاهش ابر و پدیده اتفاق میوفته و روز شنبه برای نوار غربی و نوار ساحلی خزر آسمانی نیمه ابری تا ابری خواهیم داشت که با توجه به رطوبت منطقه میتونه در مناطق مستعد و ارتفاعات رگبارهای پراکنده رخ بده. 

 

در شکل بالا تجمع بارش طی ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید در ادامه تجمع بارش برف رو خواهید دید که باز هم مربوط میشه به ده روز آینده.

 

برای هفته ی آتی هم موجی به کشور نفوذ میکنه که این بار نوبت به شمال غرب و سواحل دریای خزر میرسه که رکورد داران بارش ها باشند. این موج اواخر شنبه از شمال غرب وارد عمل میشه و شدت بارش ها روز یکشنبه برای استان اردبیل و غرب گیلان خواهد بود که میتونه منجر به آبگرفتکی معابر عمومی و طغیان رودخانه ها بشه.

          

 

بارش ها در غرب گیلان و غرب مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود این موج سرعت بسیار بالایی داره طی روز دوشنبه از سمت شمال شرق بتدریج کشورمون رو ترک میکنه و به نظر میرسه آخرین ایستگاه بارشی این موج روز دوشنبه در شمال شرق کشور باشه.

از نظر دمایی فعلا تغییرات خاصی دیده نمیشه بطوریکه در مناطقی که بارش دارند کاهش مختصر دما رخ میده اما برای روز یکشنبه با نفوذ پرفشار سرد و بارشی از شمال غرب به کشور همزمان کاهش محسوس دما هم رخ میده که در سواحل خزر و استان اردبیل این کاهش دما بیشتر حس خواهد شد.

 

شکل بالا آنومالی دمایی طی روز یکشنبه رو نشان میده .همینطور که مشاهده میکنید کاهش قابل ملاحظه ی دما نسبت به بلند مدت رخ میده بخصوص برای نیمه ی شمالی. 

از شما ممنونیم که امروز هم با ما همراه بودید تا یادمون نرفته به هوای پایتخت برای دربی اشاره کنیم به نظر میرسه هوای تهران برای فردا ابری همراه با رگبار باران و رعد و برق باشه که از شب بتدریج کاهش ابر و پدیده رو خواهیم داشت بنابراین حین بازی فوتبال آسمان ابری و گاها افزایش ابر و رگبار باران رو خواهیم داشت مسلما قبل بازی هم بارش های خوبی رو پایتخت دشت میکنه.

با نظرات زیبا و سازنده ی خودتون ما رو همراهی کنید.تغییرات احتمالی حتما در وبسایت و کانال گیلان متوئو اطلاع رسانی خواهد شد.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , پیش بینی هوای رشت , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

پیش بینی هفتگی
پیش بینی هفتگی

هواشناسی گیلان متوئو (1395/01/21)

عرض سلام و احترام دارم خدمت همه ی هموطنان عزیز و دوستان وبسایت گیلان متوئو ، در خدمت شما هستیم با پیش بینی هفتگی.

 

"بی تابی موج های بارشزا برای ورود به ایران"

 

با توجه به آخرین نقشه های دریافتی از ماهواره های هواشناسی و مدل های پیش یابی ، طی هفته ی جاری باید منتظر بارش های ناب بهاره به تناوب در کل کشور باشیم که سهم بارشی مناطق جنوبی و غربی قدری بیشتر از سایر نقاط می باشد. برای امروز مناطقی از مرکز ،دامنه های البرز و شرق کشور ، طی عصر و شب رشد ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده خواهند داشت. اما از فردا موجی با سرعت بسیار بالا از شمال غرب به کشور نفوذ میکنه که در استان های آذربایجان شرقی و غربی ،زنجان ،مرکزی ، همدان ، قزوین ،اردبیل و سپس نوار ساحلی خزر و دامنه های البرز سبب بارش متناوب و رگباری باران میشه. انتظار داریم پیک بارش ها برای استان های زنجان ،جنوب آذربایجان ها ، شمال قزوین و غرب مازندران باشه. این موج از سرعت بالایی برخورداره و انتظار داریم تا یکشنبه شب و بامداد دوشنبه از شمال شرق کشورمون رو ترک کنه اما بلافاصله ما نفوذ موج دیگری رو از غرب به کشور داریم که این موج ناپایدار تا پایان هفته سبب بارش های نسبتا شدید و رگباری در این مناطق میشه اگه بخوام اسم ببرم باید به استان های لرستان ، ایلام ، کرمانشاه ، کردستان و شمال خوزستان اشاره کنم که طی روز های سه شنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه بارش های بسیار سنگینی میتونه برای بعضی از مناطق این استان ها رخ بده که قطعا سبب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها میشه ، لذا میطلبه مسئولین محترم این استان ها خودشون رو برای روبرویی با شرایط بحرانی احتمالی برای این مناطق آماده کنند از اونجایی که بارش های بهاره نظم مکانی و بارشی دقیق و خاصی ندارند ما فقط میتونیم بطور کلی استان هایی که احتمال سیلاب وجود داره رو نام ببریم و از نام بردن شهر و مکان خاصی بخاطر متغییر بودن بارش ها خودداری میکنیم. در ادامه تجمع بارش طی ده روز آینده در کل کشور عزیزمون رو میتوانید مشاهده فرمایید.

 

این بارش ها با شدت و ضعف تا جمعه در کل کشور ادامه داره . همینطور که عرض شد سهم بارشی استان های واقع در حاشیه ی زاگرس و البرز از این بارش ها بیشتر خواهد بود و با توجه به رگباری بودن نوع بارش ها میتونه از شدت بسیار بالایی در بعضی از مناطق غربی و دامنه های البرز و زاگرس برخوردار باشه.از اواخر روز جمعه موجی جدید و فعال مجددا از غرب به کشور نفوذ میکنه که درباره نحوه ی فعالیت اون موج در پست بعدی حتما مفصل صحبت میکنیم در ادامه نمودار تجمع بارش برف طی ده روز آینده ی کشور رو مشاهده می فرمایید.

 

 

دوستان عزیز در جریان باشند با توجه به فعال شدن موتور انتقال رطوبت دریای سرخ به عرض های بالا و همچنین فراهم شدن سایر شرایط علمی و فیزیکی طی یک ماه آینده چشم انداز بارشی برای کشور نرمال تا بالاتر از نرمال خواهد بود البته ممکنه برای مناطقی هم بارش زیر نرمال باشه اما ما میانگین کل کشور رو در نظر میگیرم البته بزودی پیش بینی فصلی بهار و تابستان 95 آماده میشه که روی سایت و کانال هم قرار میدیم.

برای روز های آینده افزایش نسبی دما برای مناطق جنوبی ، مرکزی و بویژه شرق و جنوب شرق کشور رخ میده اما اواخر هفته هوای نسبتا سردی از شمال غرب به کشور نفوذ میکنه که ضمن تشدید بارش ها در این مناطق سبب کاهش نسبی دمای هوا خواهد شد.در شکل زیر تغییرات دما طی روز های آینده رو مشاهده فرمایید.

 

و در ادامه آنومالی 96 ساعت آینده که افزایش محسوس دما رو در بعضی از مناطق شمالی ،مرکزی و شرقی  تایید میکنه.

با توجه به تغییرات بالای نقشه ها در این موقع از سال حتما در صورت تغییرات اساسی در نقشه ها اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد. و در نهایت از هموطنان و دوستان عزیزم تشکر میکنم از اینکه نگاه زیبا و دوست داشتنی شون رو به ما هدیه میکنند . لطفا با پیشنهادات و انتقادات خودتون ما رو حمایت فرمایید.ممنون که امروز هم با ما همراه بودید آرزوی لحظات شیرین داریم برای شما عزیزان.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , افزایش دما , مناطق شمالی , انتقال رطوبت , پیش بینی فصلی , کاهش دما , پیش بینی هوای رشت , نقشه هواشناسی , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

پیش بینی هفتگی
پیش بینی هفتگی

هواشناسی گیلان متوئو (1395/01/16)

سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت شما دوستان و یاران همیشگی گیلان متوئو ، از شما تقاضا دارم با پیش بینی هفتگی ما همراه باشید.

 

 "هوایی دلچسب و بهاری در ادامه ی هفته در کل کشور"

 

همینطور که انتظار داشتیم موجی سرد و بارشی طی 24 ساعت گذشته در شمال غرب و شمال کشور وارد عمل شد که سبب بارش برف و باران در این مناطق گردید با توجه به کاهش دمای خوبی که این موج به ارمغان آورد تمایل بارش ها در مناطق سردسیر و شمال غرب به شکل برف بود در ارتفاعات البرز و نقاط سردسیر سواحل شمالی کشور شاهد بارش برف بودیم و در نواحی جلگه ای شاهد بارش باران بصورت متناوب بودیم. اوج فعالیت این موج در شمال غرب کشور بود برای نمونه شهرهای تبریز و اردبیل دیشب و صبح امروز برفی بودند و بیشترین میزان برف رو در استان آذربایجان شرقی شاهد بودیم که در مناطق شهری تبریز بین 15 الی 25 سانت برف روی زمین نشست. ما برای امشب و بامداد فردا لحظات سردی برای خطه ی آذربایجان و نوار ساحلی خزر پیش بینی میکنیم و با توجه به پوشش برف روی ارتفاعات و مناطق مستعد طی صبح فردا یخبندان دور از انتظار نیست. اما بارش ها از امروز بعد از ظهر بطور کامل از شمال غرب و غرب سواحل به اتمام می رسه اما تا پایان شب بصورت ضعیفتر برای استان گلستان و خراسان شمالی شاهد بارش متناوب خواهیم بود.در ادامه آنومالی دمایی برای صبح فردا رو مشاهده می فرمایید.

 

شکل بالا تایید میکنه که فردا صبح سردی برای نیمه ی شمالی کشور خواهد بود. اما برای سه شنبه جوی آرام و هوایی دلچسب و بهاری در کل کشور حاکم میشه به همراه افزایش نسبی دما طی روز و تنها شاهد افزایش ابر در نوار شمالی بصورت متناوب خواهیم بود برای روز های پایانی هفته گذر امواج ناپایدار رو از تراز میانی جو شاهد خواهیم بود که برای روز های چهارشنبه و بویژه پنجشنبه و جمعه سبب بارش های رگباری و گاها همراه با رعد و برق در امتداد زاگرس و البرز میشه و برای استان های واقع در این محدوده هم طی این مدت ، مخصوصا غروب و شب ، تشکیل ابرهای همرفتی و رگبارهای موقتی رو خواهیم داشت. روز جمعه رگبارها در البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس میتونه شدید باشه .

 

در شکل بالا تجمع بارش برای ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید ، خدارو شکر بارش های خوبی رو شاهد خواهیم بود.

 

و شکل بالا هم تجمع بارش برف طی ده روز آینده در منطقه رو نشان میده . دیگه نمیشه از مدل های تجمعی برف توقع بالایی داشت خوب وارد فصل جدید شدیم و روند دمایی طی بلند مدت افزایشی خواهد بود.

اما طی ده روز آینده بهتر بگم از اواسط هفته ی آتی طبق مدل های امروز باید منتظر افزایش قابل ملاحظه ی دما باشیم بطوریکه این افزایش دما به منطقه ی ما و کشور عزیزمون ختم نمیشه بلکه از خاور میانه تا غرب و جنوب روسیه شاهد افزایش قابل توجه دما خواهند بود و به نظر میرسه باز هم باید شاهد یه ناهنجاری از نوع گرم باشیم که بعید به نظر می رسه بعد از این گرمایش موجی سرد در راه نباشه . حتما از سامانه های سال گذشته تا به الان یه نکته ی ظریف رو متوجه شدید اون هم روند تکراری موج ها در فواصل زمانی گوناگونه . یعنی ابتدا ما با یه کم فشار حرارتی و بعد پشت بند اون یه پرفشار سرد روبرو شدیم که حالا با توجه به فشار سطح زمین و ارتفاع و پارامتر های دیگه و دمای لایه ها شاهد تغییرات ناچیز در ماهیت موج بودیم ولی شکل کلی موج ها یه نمودار سینوسی بوده.

همچنان این روند رو طی سیستم های اخیر شاهد بودیم و به نظر تا خرداد ادامه دار خواهد بود اما باید منتظر باشیم و ببینیم آیا طبق پیش بینی ها پدیده ی النینو رو به تضعیف میره یا نه و آیا شاخص های مختلف دیگه میتونه تغییر کنه تا همانند سال گذشته شاهد رکورد زنی تابستان نباشیم.

در ادامه آنومالی دما طی هفته ی آینده رو مشاهده می فرمایید .

 

فعلا پدیده ی خاص دیگه ای برای کشور پیش بینی نمیکنیم اما در صورت تغییرات نقشه ها حتما بسرعت در وبسایت و کانال تلگرام گیلان متوئو اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جا داره یه تشکر ویژه از شما دوستان عزیز داشته باشم . طی نظرسنجی که در کانال گیلان متوئو مطرح شد شما دوستان ما رو شرمنده کردید از محبت شما بسیار سپاسگزاریم انشاالله انتقادات و پیشنهادات سازنده ی شما به ما در بهبود کیفیت مطالب و نحوه ی عملکردمون کمک شایانی خواهد کرد. همکار عزیزم آقا محمد از انزلی از زحمات ایشون جا داره اینجا قدررانی کنم که 90% مطالب و آمار لحظه ای کانال رو این عزیز تهیه میکنه. از شما دعوت میکنم حتما یک بار هم شده از کانال گیلان متوئو بازدید کنید و شما از طریق آیدی ادمین ما میتونید با خدمتگزار خودتون در ارتباط باشید.

آرزوی بهترین ها رو برای شما دوستان خوبم دارم.

"یا علی مدد"

برچسب ها : کاهش دما , هواشناسی گیلان , گیلان متوئو , بارش برف , یخبندان ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :277
 • بارديد ديروز : 190
 • گوگل امروز : 28
 • گوگل ديروز : 19
 • بازديد هفته : 956
 • بازديد ماه : 41453
 • بازديد سال : 613677
 • بازديد کلي : 760600
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.