شبح بهار در دل چله بزرگ زمستان
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

شبح بهار در دل چله بزرگ زمستان
شبح بهار در دل چله بزرگ زمستان

هواشناسی گیلان متوئو (1394/10/27)

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان و همراهان عزیز گیلان متوئو از شما میخوام با پست امروز ما همراه باشید.

"فرارفت گرما و افزایش دما در کشور بویژه سواحل جنوبی دریای خزر"

     

 

هموطنان عزیزم مطلع باشید طی سه روز آینده هوای کشور جوی پایدار به همراه افزایش نسبی دما خواهد داشت و تنها بارشهای پراکنده ی برف و باران برای مناطق شمال غربی و غربی بصورت ضعیف اتفاق میوفته . این افزایش دما در سواحل جنوبی دریای خزر یعنی استانهای اردبیل ، گیلان ،مازندران و گلستان محسوس تر پیش بینی میشه. ضمن اینکه وزش بادهای متناوب جنوبی برای استانهای اردبیل و گیلان پیش بینی میشه که در بعضی از ساعات میتونه بصورت لحظه ای از شدت بالایی برخوردار باشه . بنابراین احتمال وقوع حریق در جنگل ها و وقوع خسارات به تاسیسات شهری دور از انتظار نیست لذا از هموطنان عزیز که به مناطق جنگلی و مراتع این استانها قصد عزیمت دارند تقاضا میکنیم از روشن کردن آتش اکیدا خودداری فرمایند چرا که در صورت وقوع آتش سوزی با توجه به وزش باد و رطوبت کم هوا امکان سرایت آتش به سایر نقاط بشدت بالاست.

علت این افزایش دما نفوذ جریانات جنوبی و پر ارتفاع گرم از عرضهای پایینتر و کم فشار به نسبت قوی به مرکز دریای خزره که این شرایط بتدریج از روز دوشنبه جسته گریخته آغاز شده و افزایش قابل ملاحظه ی دما در  استانهای شمالی رخ میده و همینطور که عرض کردم وزش بادهای گرم جنوبی در استانهای گیلان و اردبیل هم اتفاق میوفته.

                                  

 

الگوی فشاری طی 48 ساعت آینده رو در شکل بالا مشاهده میکنید.

                           

ارتفاع و آنومالی دمایی در شکل بالا.

در ادامه مدل های وزش باد رو حتما مشاهده فرمایید.

                

وزش باد طی دوشنبه تا عصر سه شنبه میتونه شدید باشه و با توجه به افزایش قابل توجه دما به نسبت فصلی که درش هستیم و خشک بودن جنگلها و مراتع خطر آتش سوزی بشدت بالاست پیش بینی میکنیم این وضعیت تا چهارشنبه ادامه داشته باشه و دمای شهرهای جلگه به بالای 20 درجه سلسیوس هم برسه در کل چیزی بین 10 الی 15 درجه افزایش دما در مناطق ذکر شده رخ میده.

                                

 

الگوی دمایی لایه 850 طبق مدل اروپایی ecm.

     

قطعا اگه همه همکاری کنیم شاهد حوادث دلخراش مالی و جانی نخواهیم بود و این مساعدت همه ی مردم و مسئولین رو میطلبه.از اواخر هفته هم باید منتظر موجی نو ظهور از بارش ها باشیم چرا که با شروع بهمن به نظر قراره با گرما و کم بارشی خداحافظی کنیم این مطلب رو از روی مدل های این چند روز خدمت شما عرض کردم با مشاهده ی نقشه های پیش یابی طبق اکثر مدل ها چه اروپا و چه آمریکا ما با نفوذ جبهه هوای سرد و بسیار قوی به خاور میانه روبرو خواهیم شد ولی فعلا درباره ی مناطق تحت تاثیر و چگونگی فعالیت این سامانه صحبتی نمیکنم انشاالله با نزدیک شدنش اطلاعات دقیق تری ارائه خواهم کرد. فعلا ما با جبهه هوای گرم طی این هفته سر و کار داریم و از اواخر چهارشنبه بتدریج بارشها از مرز های شمال غربی استارت میخوره و به طبع اون کاهش دما هم اتفاق میوفته و نکته ی دیگه موج های پیا پی در بهمن ماست که به نظر میخواد جور دی ماه کم بارش و خشک رو بکشه انشاالله . ضمن اینکه دی ماه امسال با رکورد کم بارش ترین دی ماه استان گیلان از زمان ثبت آمار هواشناسی، در تاریخ به رکوردی تاریخی بدل شد باید خدمتتون عرض کنم میزان بارش در دی ماه از تک تک ماههای امسال حتی ماههای تابستان هم کمتر بوده و این از اثرات منفی النینو بر زمستان امسال تا الان بوده و باید موند و دید زمستان در ادامه ی راه آیا قصد داره تا روی خشن سرمای خودشو نشون بده یا نه . همه ی اینها زمان زیادی طول نمیکشه که روشن شه. در ادامه سرمای مشکوکی که مدل ها برای بهمن در نظر گرفتن در شکل پایین مشاهده میکنید.

                             

 

مدل اروپایی ecm.

و در ادامه 384 ساعته مدل امریکایی gfs:

                                    

بسیار خوش بین هستم این موج قصد اومدن داره هرچند با تغییرات زیادی میتونه همراه باشه چه از نظر شدت و چه از بعد زمانیه ورود ولی امیدوارم خبرهای خوبی رو در آینده خدمتتون عرض کنم گزارش های مارو در آینده دنبال کنید تا در جریان کم و کیف موج های آینده شما رو بیشتر قرار بدیم از اینکه وبسایت گیلان متوئو رو برای مشاهده انتخاب کردید ممنون و متشکریم و از همه ی عزیزان میخوام با نظرات زیبا و سازنده هرچند مختصر مارو در پیشبرد و ارتقای سایت یاری کنند در ضمن از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال میکنیم.

ممنون که وقت گذاشتید و از سایت خودتون بازدید بعمل آوردین در صورت تغییرات و تحولات جدی در پدیده های جوی مراتب رو از طریق همین وبسایت طی خبر فوری اعلام میکنیم پاینده و سربلند باشید.

"یا علی مدد"

 

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

پیش بینی هوای روزهای آینده ی کشور
پیش بینی هوای روزهای آینده ی کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1394/10/24)

با عرض سلام و احترام خدمت همراهان و دوستان عزیز گیلان متوئو ضمن آرزوی آخر هفته ی خوب و شاد برای شما مخاطبان عزیز ،دعوت میکنم ازتون با ما همراه باشید با پیش بینی هوای کشور طی روزهای آینده.

 

"بارش های کوتاه مدت بعد مدتها میهمان هموطنان شمال و شمال غرب کشور"

          

 

با توجه به آخرین نقشه های هواشناسی از بامداد جمعه نفوذ امواج ناپایدار تراز میانی جو و پرفشار سرد رو از عرضهای شمالی به سمت شمال غرب و شمال کشور رو شاهد خواهیم بود که آرامش طولانی مدت هوارو در این مناطق بعد مدتها در هم میشکنه بارشها بیشتر در مناطق شمالی آذربایجانها و اردبیل و استانهای ساحلی دریای خزر خواهد بود ضمن اینکه با توجه به کاهش 4 الی 10 درجه ای دما در این مناطق بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات بصورت برف خواهد بود.بارش باران در مناطق شمالی کشور بتدریج از صبح جمعه آغاز شده و تا بعدظهر کل سواحل به تناوب بارش خواهند داشت ولی عمر این موج زیاد نیست و از صبح شنبه کاهش ابر و پدیده رو از سمت غرب سواحل خواهیم داشت و تا عصر و شب بارش ها بتدریج در شرق سواحل هم به پایان میرسه و بارشهای پراکنده ای هم در شمال شرق در همین روز خواهیم داشت و در نهایت این موج اواخر شنبه کشورمون رو ترک میکنه و مجددا جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد.

                                            

 

همینطور که در شکل بارش بالا مشخصه پیک بارش ها در مناطق ذکر شده است.

                                           

اینم تغییرات دمایی صبح شنبه هفته ی آینده و کاهش "موقتی" دما.

و اما در باقی مناطق کشور فعلا پدیده ی خاصی پیش بینی نمیشه ولی موج جمعه درسته در مرکز کشور بارش نداره ولی با تغییرات توده ی هوا در این مناطق وزش باد رو شاهد خواهیم بود که باعث میشه از شدت آلودگی در پایتخت کاسته بشه .

"هفته ای گرم در انتظار کشور بویژه سواحل دریای خزر "

 

شمالی های عزیز طی روزهای میانی هفته ی آینده ابرهای ارتفاع بالای سیروسی و گرمشی زیاد خواهند دید چراکه قراره یه تغییر فصل چند روزه رخ بده . درسته که الان در دل زمستان هستیم ولی باید منتظر روزهای گرم بهاری مخصوصا برای خطه شمال باشیم هوا از اینی هم که هست گرمتر شده و روند افزایشی دما بهمراه وزش باد های گرم جنوبی در استان های شمالی بویژه گیلان و اردبیل پدیده غالب خواهد بود. دلیلش هم نفوذ کم فشار های قوی و گذرش بر فراز خزر و گستره ی پر ارتفاع و پر فشار در مرکز و غرب کشور و در نتیجه فرارفت گرما در این مناطق است.

                                       

 

شکل بالا نمودار وزش باد طی روز دوشنبه در کل کشوره.

                              

اینم افزایش دما روز دوشنبه بر حسب سانتیگراد.

                                          

نفوذ جریانات جنوبی و گرم رو بر فلات ایران مشاهده میکنید.

                                

و سر آخر نمودار وزش باد طی روز دوشنبه .

تاکید میکنم از روز دوشنبه الی چهارشنبه در سواحل خزر افزایش قابل ملاحظه ی دما رو خواهیم داشت و این شرایط تا اواخر روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت ولی موجی از اواخر هفته به کشور نفوذ میکنه که در پست های بعدی سعی میکنیم جزییات این موج رو بیشتر مورد تحلیل قرار بدیم در مورد بهمن ماه آینده هم باید خدمتتون عرض کنم چشم انداز خوبی دیده میشه اما قدری باید جلوتر بریم تا انشاالله با دقت بیشتر و دلایل محکم تری بتونیم موج های سرد و باب میل خودمونو رصد کنیم.پس با ما همراه باشید تا در روزهای آینده جزییات بیشتری درباره چگونگی آب و هوای کشور به استحضار مبارکتون برسونیم. ممنون که با ما همراه هستید آرزوی موفقیت برای همه ی هم میهنان عزیز رو داریم.

آخرین تغییرات مهم جوی طی خبر فوری به اطلاع شما خواهد رسید.

"یاعلی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

پیش بینی هفتگی هوای کشور
پیش بینی هفتگی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1394/10/19)

 

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو با پیش بینی هفتگی کشور در خدمت شما هستیم.

 

"بارشهای باران و برف امروز و فردا در اکثر مناطق کشور"

 

با توجه به نقشه های هواشناسی موجی نسبتا فعال به کشور نفوذ کرده و تا اوایل روز دوشنبه در مناطق مختلف از غرب به شرق کشور باعث بارشهای خوبی میشه . اوج بارشها امروز شنبه در استانهای غربی و جنوب غربی و تا حدی مرکز کشوره ، ضمن اینکه از امروز نفوذ جبهه هوای سرد رو از عرضهای بالا به سواحل جنوبیه دریای خزر داریم که باعث تغییر سوی جریانات هوا و انتقال رطوبت و سرما به سواحل میشه و آغاز بارش ها رو شاهد خواهیم بود که در شرق سواحل بارشهای به نسبت شدیدتری اتفاق میوفته پس احتمال آبگرفتگی معابر شهری در استانهای مازندران و گلستان دور از انتظار نیست. بارشها در مناطق غربی و جنوب غربی هم در بعضی مناطق مثل استانهای ایلام ، لرستان ،جنوب آذربایجان غربی ، کردستان ،کرمانشاه ،شمال خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان نیز شکل بهتری داره و احتمال آبگرفتگی مسیل ها و کولاک برف در گردنه های زاگرس وجود داره در البرز مرکزی و شرقی هم از امروز بارش برف و تشکیل مه رو شاهد خواهیم بود لذا تمهیدات لازم برای جلوگیری از حوادث احتمالی بعمل آید.موج بارشی از اواخر امروز فعالیتش در مناطق غربی به پایان میرسه اما در مناطق شرقی و شمال شرقی همینطور شرق سواحل و تا حدی مرکز تا فردا بتناوب بارش ها رو خواهیم داشت که اوجش در شمال شرق و شرق سواحل مازندرانه. در ادامه میزان بارش ها ظرف 48 ساعت آینده رو مشاهده میکنید.

                                

 

با توجه به فعالیت موج مذکور کاهش دما در مناطق تحت فعالیت موج اتفاق میوفته البته چون بیشتر جریانات جنوبی رو شاهد هستیم اکثر بارش ها بشکل باران میباشد. در ادامه نمودار دمایی طی 48 ساعت آینده رو مشاهده میفرمایید.

                                

 

و اما در سواحل خزر مدت هاست که شاهد کم بارشی و هوایی شبه بهاری هستیم امروز و فردا بارشهای معمولی و تا حدی خوب بیشتر واسه شرق سواحل رو خواهیم داشت و با کاهش دمایی که اتفاق میوفته دما به حالت نرمال خودش نسبت به این موقع از سال کمی نزدیک میشه و در ارتفاعات گیلان ، مازندران و گلستان هم بارش برف رو خواهیم داشت. اما باد گرم و جریانات جنوبی دیروز در استان گیلان خساراتی رو ببار آورد که دلیلش هم نفوذ کم فشار قوی روی دریای خزر با فشار 999 میلی بار روی دریا و 1002 میلی بار در استانهای گیلان و مازندران بود و با توجه به پرفشار در مرکز و نفوذ پر ارتفاع همه چیز واسه وزش بادهای شدید جنوبی در جلگه ی گیلان محیا شد. و دمای شهر رشت دیروز با بندر عباس در رقابت بود و برای لحظاتی بعنوان گرمترین مرکز استان به ثبت رسید . این شرایط گرمایشی با توجه به عبور مجدد کم فشار ها از سطح کشور برای اواسط هفته ی جاری کم و بیش اتفاق میوفته شاید وزش باد های جنوبی رو با شدت جمعه نداشته باشیم ولی در ارتفاعات و دامنه ها و بطور کل در کل کشور دماها بالاتر از نرمال خواهند بود ولی به نظر در ادامه ی زمستان ، بهمن ماه روزهای بسیار بهتری حداقل در انتظار ساحل نشینان خزر باشه و ما همچنان بر این باوریم که با قدرت گرفتن سیبری و انتقال سرما به شمال شرق و شمال کشور شرایط بسیار بهتری نسبت به این ماه رقم بخوره . قطعا در صورت رصد سامانه های جدید شما عزیزان رو مطلع خواهیم کرد و بسیار خوشبین هستم که تا پایان زمستان شمال کشور هم روزهای خوب سرمایی و بارشی رو به خودش ببینه.انشاالله.

ممنون که با ما همراه هستید در صورت تغییرات جدی در نقشه ها شما عزیزان رو مطلع خواهیم کرد. با سپاس فراوان .

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :15
 • بارديد ديروز : 1769
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل ديروز : 177
 • بازديد هفته : 4711
 • بازديد ماه : 9345
 • بازديد سال : 93619
 • بازديد کلي : 1010789
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.