چله ی کوچک زمستان گریبان نیمه شمالی را گرفت
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

چله ی کوچک زمستان گریبان نیمه شمالی را گرفت
چله ی کوچک زمستان گریبان نیمه شمالی را گرفت

هواشناسی گیلان متوئو (1394/12/27)

عرض ادب و احترام دارم خدمت همراهان همیشگی و دوست داشتنی گیلان متوئو در خدمت شما هستیم با پیش بینی هوای آخرین روز های سال 94 و روز های آغازین سال 95 . لطفا ما رو تا پایان همراهی فرمایید.

 

"برف و باران نیمه شمالی کشور رو در برگرفت"

 

 

 

 

 

همینطور که انتظار داشتیم موجی سرد از سه شنبه به نیمه شمالی نفوذ کرد که سبب بارش های خوب برف و بارون در اکثر مناطق غربی و شمالی گردید. از چهارشنبه با شمالی شدن سوی جریانات و نفوذ زبانه های پرفشار به سواحل جنوبی دریای خزر افت قابل ملاحظه ی دما رخ داد و ارتفاعات و نواحی سردسیر برفی شدند. از بعد ظهر و شب همین روز طبق پیش بینی که در پست قبلی صادر کرده بودیم بارش در بعضی مناطق جلگه هم بشکل بارش مخلوط برف و باران و یا برفابه مشاهده شد.اما برای ادامه کار هوا به چه شکلی خواهد بود . طی امروز تا بامداد فردا همچنان بارش های متناوب و رگباری رو در استان های غربی ،جنوب آذربایجان ها ، اردبیل ،زنجان ،قزوین و سواحل جنوبی دریای خزر و در نهایت شمال شرق کشور خواهیم داشت و هرچه به سر شب نزدیک میشیم از سمت غرب کشور کاهش ابر و پدیده رو شاهد خواهیم بود ضمن اینکه همچنان برای آذربایجان ها و اردبیل و زنجان و ارتفاعات شمال کشور طی امروز بارش پراکنده ی برف پیش بینی میشه و به نظر از فردا بتدریج آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش ابر رو داشته باشیم برای مناطقی که بارش برف داشتند طی صبح فردا یخبندان رخ خواهد داد.

اما باز هم قراره موجی سرد برای اوایل سال 95 به کشور نفوذ کنه که توضیحات مفصل در ادامه داده میشه.

 

برای سواحل دریای خزر تا بامداد فردا برای غرب سواحل و تا فردا شب برای شرق سواحل جسته گریخته بارش خواهیم داشت که رفته رفته از سمت غرب سواحل از امروز کاهش ناپایداری رو خواهیم داشت و به نظر میرسه روز جمعه هوایی ابری برای صبح در بعضی مناطق بارش پراکنده بتدریج طی عصر و شب نیمه ابری داشته باشیم. اما روز شنبه برای کل سواحل آسمانی آفتابی تا نیمه ابری خواهیم داشت بهمراه افزایش نسبی دما دلیل این افزایش دما نزدیک شدن کم فشاری با مرکزیت 1002 میلی بار به مرکز دریای خزره و با توجه به قرار گیری پرفشار در فلات مرکزی ایران ،جریانات هوا طی روز شنبه و یکشنبه در استان های ساحلی دریای خزر و استان اردبیل جنوبی خواهد شد و طی اواخر روز شنبه و یکشنبه انتظار افزایش محسوس دما بویژه در ارتفاعات رو داریم .

 

شکل بالا تکمیل عرایض بنده در پاراگراف قبلی بود .پس برای اولین روز سال نود و پنج ما برای شمال کشور آسمانی آفتابی تا نیمه ابری بهمراه افزایش محسوس دما و در ارتفاعات و برخی مناطق جلگه وزش باد های گرم و جنوبی پیش بینی میکنیم. البته این وضعیت زیاد پایدار نخواهد بود چراکه از همان روز قراره موجی سرد دوباره از شمال غرب وارد کشورمون بشه و دوباره شاهد ناپایداری به شکل بارش باران و برف و وزش باد و کاهش دما در این مناطق باشیم. لازم به ذکره موج مورد نظر از اواخر روز شنبه از مرز های غربی به کشور نفوذ میکنه و طی روز یکشنبه و دوشنبه مناطق بیشتری از شمال غرب و مرکز رو در بر میگیره و برای سواحل جنوبی دریای خزر هم باید از یکشنبه شب منتظر شمالی شدن جریانات ، وزش باد شمالی و سرد و همچنین کاهش دما و آغاز این بارش ها باشیم.حرکت این موج بسیار سریع است و بسرعت به سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور هم میرسه و به نظر دو سه روزی در سواحل جنوبی دریای خزر و شرق و شمال شرق کشور شاهد ناپایداری باشیم. یک بار دیگه وضعیت جوی اوایل سال 95 رو مرور میکنیم . ابتدا برای اولین روز فروردین شاهد افزایش محسوس و موقتی دما خواهیم بود سپس از عصر و شب سوی جریانات شمالی شده و بتدریج کاهش دما و بارش باران از سمت غرب سواحل آغاز میشه پس دومین روز فروردین ماه ،هوایی ابری و سرد و بارونی برای شمال کشور در پیش خواهیم داشت .

 

شکل بالا نفوذ سرما رو از عرض های بالاتر طی روز دوشنبه نشان میده که بتدریج به کل نیمه ی شمالی این سرما میرسه . باید خدمتتون عرض کنم سرمای این موج بسیار کمتر از موج قبلیه و این بار بیشتر در مناطق کوهستانی بارش برف خواهیم داشت. برای شمال غرب کشور یعنی استان های آذربایجان شرقی ،غربی و اردبیل هم بارش متناوب برف رخ خواهد داد.

 

در شکل بالا تجمعی بارش برف طی امروز تا ده روز آینده رو مشاهده میفرمایید در ادامه تجمعی بارش هم قرار داده میشه.

 

در شکل بالا تجمعی بارش باران طی ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید.

برای روز های ابتدایی سال 95 طبق مدل های امروز هوا بسیار متغیر خواهد بود یعنی ابتدا افزایش نسبی دما و بعدش نفوذ موج سرد و بارشی و مجددا یه وقفه داریم .در کل برای 10 روز ابتدایی 2 الی 3 موج وارد کشور میشه که طی گزارش های آتی در باره ادامه وضعیت بارش در تعطیلات نوروز بیشتر صحبت میکنیم و حتما پیش بینی خودمون رو برای روز طبیعت (سیزده فروردین) در وبسایت و کانال گیلان متوئو قرار میدیم فعلا طبق مدل های امروز موجی برای اون بازه دیده نمیشه ولی بخاطر وجود تغییرات بالای مدل ها لاجرم طی روز های آتی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

در شکل بالا آنومالی دمایی برای اولین روز سال 95 رو مشاهده می فرمایید. طبق رنگها مشخصه که باید منتظر افزایش قابل ملاحظه ی دما برای سواحل جنوبی دریای خزر طی این روز باشیم. و سپس کاهش دما طی شب.

از اینکه امروز هم با ما بودید از شما سپاسگزاریم حتما گزارش های بعدی مارو دنبال کنید تا شمارو در جریان کم و کیف تغییرات جوی طی ایام نوروز قرار بدیم.

از خداوند متعال سالی همراه با بهترین ها برای شما عزیزان و مخاطبان گیلان متوئو آرزومندیم و امیدواریم در سال جدید هم همچنان با وبسایت خودتون همراه باشید و ما رو یاری کنید تا همان چیزی که شما توقع دارید باشیم بشیم. کم و کاستی های ما رو بر ما ببخشید و اگر اشتباهی در گزارش ها رخ داد از شما دوستان عذرخواهی میکنیم.در پناه حق باشید.

"یا علی مدد"

 

 

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , پیش بینی وضعیت جوی فروردین , عید نوروز , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , پیش بینی هوای عید , باد شدید ,

پیش بینی هفته آخر اسفند
پیش بینی هفته آخر اسفند

هواشناسی گیلان متوئو (1394/12/24)

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همراهان عزیز گیلان متوئو در خدمت شما هستیم با آخرین پست سال 94 و جا داره پیشاپیش فرارسیدن سال جدید را خدمت دوستان عزیزم تبریک عرض کنم و آرزوی صحت و سلامت به همراه سالی پر خیر و برکت برای تمامی فارسی زبانان جهان را از درگاه ایزد منان آرزومندم.

 

"آخرین قدرتنمایی زمستان در واپسین روز های سال"

 

با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی از امروز باید منتظر نفوذ موجی تازه نفس از مرز های غربی به کشور عزیزمون باشیم بر این اساس برای امروز دوشنبه بتدریج از استان های ایلام ، لرستان ،کرمانشاه ،کردستان ،خوزستان و آذربایجان غربی استارت این بارش ها رو خواهیم داشت همراهی این موج با کمفشار جنوبی سبب میشه که اغلب بارش ها به شکل رگباری و شدید و گاهی همراه با رعد و برق بویژه در مناطق جنوبی تر باشه.فردا این بارش ها گسترده تر شده و به نواحی مرکزی هم میرسه یعنی استان های همدان ، مرکزی ، زنجان ،چهارمحال و بختیاری ،کهگیلویه و بویر احمد و با شدت کمتر قزوین ،البرز ،تهران ،قم و ارتفاعات البرز شاهد این بارش ها خواهند بود ضمن اینکه با توجه به حرکت سریع این موج در مناطق یاد شده وزش تند باد های لحظه ای و شدید دور از انتظار نیست.بیشترین فعالیت این موج در استان های چهارمحال و بختیاری و شمال خوزستان خواهد بود حرکت این موج به شکل مورب خواهد بود بنابراین سهم بارش های جنوب و جنوب شرق کشور از این سامانه بسیار کم و ناچیز است و منطقه ی غرب و جنوب غرب تا شمال شرق محدوده ی فعالیت این موج میباشد. این موج با سرعت بالایی که داره چهارشنبه شب از شمال شرق خارج میشه ولی موج بعدی سه شنبه شب و چهارشنبه بسرعت از شمال غرب و شمال وارد کشور میشه که در ادامه توضیحات مربوط به این موج هم داده میشه.لازمه که بارش های 10 روز آینده ی کشور رو طی مدل تجمعی جی اف اس مشاهده فرمایید.

در ادامه مدل تجمعی بارش برف 10 روز آینده.

با توجه به نفوذ کم فشار برای امشب تا فردا ظهر برای سواحل جنوبی دریای خزر و استان اردبیل انتظار افزایش محسوس دما و وزش باد گرم بویژه در ارتفاعات رو داریم که در بعضی مناطق جلگه ای احتمال تشکیل مه هم وجود داره و در بعضی ساعات وزش باد گرم و جنوبی رو خواهیم داشت اما این پایان کار نیست چرا که قراره موجی بسیار سرد از سه شنبه عصر به این خطه نفوذ کنه و بهمراه شمالی شدن جریانات ، شاهد کاهش چشمگیر دما باشیم بطوریکه دما برای نوار جلگه ای برای روز چهارشنبه تک رقمی و برای بامداد پنجشنبه میتونه به زیر پنج درجه ی سلسیوس هم برسه بنابراین برای سه شنبه شب که مصادف میشه با چهارشنبه سوری از عصر همین روز افزایش ابر و بارش های رگباری و متناوب رو داریم و برای روز های چهارشنبه و پنجشنبه این بارش ها شدیدتر هم شده و با توجه به کاهش 7 الی 15 درجه ای دما روز های سردی در انتظار این مناطق خواهد بود لازم به ذکر است با توجه به کاهش 10 الی 15 درجه ای دما در ارتفاعات و مناطق سردسیر شمال و شمال غرب کشور باید منتظر چهره ای زمستانی و برفی طی روز های آینده باشیم و در شکل بالا پوشش برف ده روز آینده بسیار چشمگیره . بنابراین با توجه به برفی شدن مناطق زیادی از شمال غرب طی روز های چهارشنبه و پنج شنبه از باغداران و کشاورزان عزیز تقاضا داریم برای جلوگیری از سرما زده گی درختان تمهیدات لازم رو بکار گیرند که انشاالله شاهد خسارات جبران ناپذیر نباشیم.

 

در شکل بالا که مربوط به 24 ساعت آینده ست نزدیک شدن کم فشار با مرکزیت 993 میلی بار به سواحل جنوبی دریای خزر مشخصه که سبب وزش باد گرم و جنوبی در این مناطق میشه .

 

در شکل بالا آنومالی دمایی طی روز پنجشنبه نشان داده شده که کاهش قابل ملاحظه ی دما با توجه به میانگین بلند مدت دیده میشه و ناشی از نفوذ موج قدرتمند و سرد آخر هفته است.

 

شکل بالا هم نفوذ سرما از عرض های بالاتر به همراه پرفشاری سرد طی روز پنج شنبه رو نشان میده که طی این روز بارش ها در اکثر مناطق سردسیر و ارتفاعات شمال و شمال غرب به شکل برف خواهد بود.

 

شکل بالا  هم آنومالی ارتفاع طی روز چهارشنبه رو نشان میده که بهمراه این کاهش ارتفاع بارش ها هم سر و شکل بهتری به خودشون میگیرند.

 

با توجه به کاهش دمایی که طی روز های چهارشنبه تا جمعه در شمال غرب و شمال کشور خواهیم داشت و بارش هایی هم که نسبتا سنگین خواهند بود انتظار بارش برف در محور های مواصلاتی این مناطق رو داریم لذا از هموطنان عزیزی که طی این مدت قصد عزیمت به استان های شمالی و شمال غربی کشور رو دارند تقاضا داریم وسایل نقلیه ی خودشون رو به تجهیزات ایمنی و زمستانی مجهز کنند. این موج سرد طبق الگوهای امروز تا ظهر جمعه در شمال کشور فعاله و بتدریج طی همون روز از سمت غرب سواحل دریای خزر شاهد کاهش ابر و پدیده خواهیم بود . دیگه باید با زمستان 94 با همه کم بارشی و گرم بودناش خداحافظی کنیم و امیدوار باشیم سال آینده سال بسیار بهتری نسبت به امسال باشه و با توجه به بارش های زیر نرمالی که در خیلی از مناطق رخ داد میطلبه که در مصرف آب از همین الان صرفه جویی کنیم تا در فصل گرم سال دچار بحران آب و خشکسالی نشیم. خیلی از شما دوستان از ما میپرسید دیگه برف سواحل تموم شده ؟ باید عرض کنم بله به نظر خیلی وقت بود که ما وارد فصل بهار شده بودیم ولی تقویم چیز دیگه ای نشون میداد واسه موج پیش رو تو شهرهایی مثل آستارا ، تالش و نقاط مستعد دیگه تو گیلان با توجه به کاهش محسوس دما طی شب چهارشنبه و بامداد پنجشنبه احتمال مخلوط برف و باران وجود داره البته به شکل ضعیف چراکه دما ها در این مناطق میتونه تا 2 درجه هم برای لحظاتی برسه.از اینکه کم و کاستی های مارو تحمل میکنید ممنونیم از شما و بازم فرارسیدن سال جدید رو به شما دوستان تبریک عرض میکنم.ممنون که با ما همراه بودید در صورت تغییرات در نقشه ها حتما اطلاع رسانی میکنیم.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

پیش بینی هفتگی
پیش بینی هفتگی

هواشناسی گیلان متوئو (1394/12/17)

با عرض ادب و احترام خدمت تمامی هموطنان عزیز و مخاطبان گرامی گیلان متوئو . از شما تقاضا دارم امروز هم تا پایان ما رو همراهی فرمایید.

 

"چشم انداز سرما در واپسین روز های زمستان"

 

دوستان عزیز ابتدا به پیش بینی وضعیت جوی طی چند روز آینده میپردازیم سپس چکیده ای از ادامه ی مسیر زمستان در آخرین روز های اسفند خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

طبق آخرین نقشه های دریافتی از ماهواره های هواشناسی طی امروز شاهد ناپایداری جوی در بعضی مناطق نیمه شمالی و شمال شرق کشور خواهیم بود برای سواحل جنوبی دریای خزر بویژه شرق سواحل شاهد بارش های پراکنده و ابرناکی هستیم که این وضعیت تا بامداد فردا در این مناطق ادامه داره اما از ظهر امروز از غرب سواحل کاهش ابر و پدیده رو شاهد خواهیم بود ولی برای روز های آینده شاهد روز های طلایی بارش در شرق و شمال شرق کشور خواهیم بود بطوریکه ما متقاعد به صدور اخطاریه برای این خطه از کشور عزیزمون شدیم.

"اخطاریه رسمی شماره 7 "

 

تصاویر و مدل های هواشناسی از حاکم شدن جوی ناپایدار و موجی نسبتا قوی از امروز تا اوایل هفته ی آتی در نیمه شرقی کشور است. لذا از امروز شاهد افزایش ابر وزش باد و بارش های رگباری و گاها شدید و در بعضی مناطق رعد و برق خواهیم بود.برای استان های خراسان شمالی ،رضوی ،جنوبی ،شرق سمنان،کرمان ،یزد و سیستان و بلوچستان شاهد وقوع ناپایداری بشکل بارش های رگباری و گاها شدید هستیم که تا فردا شب ادامه دار است اما از چهارشنبه حجم بارش ها رو در جنوب شرق کشور شاهد هستیم یعنی استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان که با توجه به انتقال رطوبت مناسب از دریای عمان و خلیج فارس و شیب مناسب فشاری منطقه بارش های قابل توجه ای برای این مناطق طی روز های واپسین هفته انتظار داریم.این شرایط طی عصر و شب با توجه به تقویت ابرهای همرفتی تشدید خواهد شد بنابراین احتمال طغیان رودخانه های محلی و وقوع سیلاب در این مناطق دور از انتظار نمی باشد. از هموطنان عزیز تقاضا داریم طی روز های آتی از سفر های غیر ضروری به این مناطق اجتناب کنند.به نظر میرسه با وقوع بارش های جدید اوضاع بارشی شرق و جنوب شرق کشور که تا به اینجا از وضعیت اسفناکی برخوردار بوده قدری بهتر از گذشته شود.

 

"باغداران و کشاورزان آماده ی مقابله با سرمای دیر رس"

 

هموطنان عزیزم همینطور که مستحضر هستید زمستان امسال از لحاظ دمایی گرمتر از نرمال و از لحاظ بارشی بطور کلی ضعیفتر از نرمال عمل کرده و این عوامل زیادی داشته که یکی از قویترین علل این گرمای غیر عادی زمستان امسال تاثیرات غیر مستقیم پدیده ی النینو بر روی خاور میانه و کشور عزیزمونه البته نباید تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین رو نادیده گرفت ولی در کل همه ی عوامل دست به دست هم دادن تا ما شاهد گرمترین زمستان سالیان اخیر در کشور باشیم. به تبع این افزایش دما و جهش ژنتیکی گیاهان و درختان ما شاهد گل دادن درختان میوه و حتی سبز شدن پوشش جنگلی هستیم و این شرایط با توجه به بازه ی زمانی که درش هستیم میتونه بسیار خطرناک باشه چراکه با اولین سرمای دیر رس که تا اولین ماه بهار هم میتونه اتفاق بیوفته ما باید شاهد نابودی بسیاری از محصولات باغی باشیم.در حال حاضر موجی نسبتا سرد در نقشه ها دیده میشه که برای اواخر هفته ی آتی از غرب و شمال غرب به کشور نفوذ میکنه و کاهش شدید دمای هوا رو در پی داره اگه نقشه ها تغییر آنچنانی نداشته باشند ما دوباره میتونیم شاهد سفید پوش شدن مناطق زیادی از کشور بویژه شمال غرب کشور باشیم.برای سواحل جنوبی دریای خزر یعنی استان های شمالی کشور برای این هفته تنها افزایش تدریجی دما طی مدت روز و مه صبحگاهی رو خواهیم داشت امروز هم شاهد بارش های پراکنده در بعضی نقاط هستیم که در شرق سواحل بارش ها شکل و شمایل بهتری خواهند داشت. اما سرمایی که صحبتشو کردیم بر روی سواحل شمالی کشور هم بی تاثیر نخواهد بود و در صورت نفوذ این موج سرد قطعا سواحل شمالی از رکورد داران بارش برف و باران خواهند بود فعلا برای اوایل هفته ی آتی نزدیک شدن صفوف کم فشار به سواحل شمالی رو خواهیم داشت که پیامد این قضیه افزایش محسوس دما میتونه باشه اما در صورت تثبیت نقشه ها سرمای جونداری یه این خطه از کشور هم نفوذ خواهد کرد قطعا طی روز های آتی با تغییرات زیادی روبرو هستیم اما وظیفه ی ما اطلاع رسانی است تا در صورت وقوع چنین سرمایی مردم عزیز این مناطق غافلگیر نشوند و اقدامات مقتضی رو طی فرصت بعمل آورند.تا از یادم نرفته باید یه نوید به جنوبی های نازنین بدم که بارش های خوبی تا پایان سال و حتی اوایل سال آتی در پیش رو دارند و بنده بسیار به وقوع موج های جنوبی و پر بارش خوش بین هستم.حتما در صورت تغییرات جدی در نقشه ها اطلاع رسانی خواهد شد . در ادامه نقشه های بارشی تجمعی برای ده روز آینده رو خدمت شما عزیزان ارائه میکنیم.

 

این نمودار تجمعی بارش ظرف ده روز آینده رو نشون میده که رنگ بنفش اوج بارش ها رو در مناطق جنوبی و جنوب شرقی کشور تایید میکنه.

تجمعی بارش برف طی ده روز آینده طبق مدل جی اف اس. چیزی که تو نقشه ی بالا جلب توجه میکنه بارش قابل ملاحظه ی برف در کشور های حوزه ی بالکان و ترکیه است که امسال از مناطقی بودند که زمستان بسیار سرد و پر بارشی داشتند و همچنان از بخت بالایی واسه بارش و سرما برخوردارند. اما موجی که سبب بارش های گسترده ی برف و باران در جنوب اروپا و حوزه ی دریای سیاه میشه با کم فشاری سرد همراهی میکنه و به نظر میرسه این کم فشار از اواخر هفته ی آینده به کشور ماهم سری بزنه و در صورت ورود پرفشار سردی که از عرض های بالا انتظارشو میکشیم میتونیم شاهد سرما و بارش گسترده در شمال غرب و شمال کشور باشیم.حتما ما در صورت تغییرات جدی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

در شکل بالا آنومالی دمایی ده روز آینده رو مشاهده میکنید ابتدا شاهد یه افزایش دمای موقتی بویژه برای نیمه شرقی خواهیم بود و سپس همون کاهش شدید دما رو خواهیم داشت که در شکل بعدی ملاحظه می فرمایید.

 

واقعا در صورت تحقق این مدل ها ما باید منتظر آخرین قدرت نمایی زمستان باشیم چراکه کاهش دما واقعا چشمگیره ضمن اینکه بارش ها هم ناب هستند.

              

 

این هم موج مورد نظر که فعلا با شک و تردید تو مدل ها آورده شده باید منتظر موند و دید آیا باز شاهد موج جدید سرما و بارش در کشور خواهیم بود یا نه. 

از اینکه امروز هم مارو همراهی کردید از تک تک شما عزیزان سپاسگزارم حتما گزارش های بعدی ما رو دنبال کنید تا شما رو از چگونگی تغییرات جوی تا آخرین روز های سال جاری مطلع کنیم.

به امید روز های ناب بارشی در جای جای میهن.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید , النینو , ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :1497
 • بارديد ديروز : 2574
 • گوگل امروز : 150
 • گوگل ديروز : 257
 • بازديد هفته : 1497
 • بازديد ماه : 46361
 • بازديد سال : 183563
 • بازديد کلي : 1100733
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.