پیش بینی هفتگی
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هفتگی
پیش بینی هفتگی

هواشناسی گیلان متوئو (1394/08/30)

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز و آرزوی هفته ای پر خیر و برکت برای شما ،با پیش بینی هفتگی در خدمتتون هستیم.

"جنوب در انتظار روزهای ناب بارش"

 با توجه به بررسی نقشه های پیش یابی طی روزهای میانی هفته ی جاری بارشهای نسبتا خوبی رو واسه نواحی جنوبی کشور انتظار داریم . به نظر میرسه اوج این بارشها در مرکز خلیج فارس متمرکز میشه. موج مورد نظر از اواخر روز دوشنبه از سمت شمال عربستان و جنوب عراق به سواحل خلیج فارس یورش میاره که پیامد اون وزش باد نسبتا شدید ،توفانی شدن دریا و بارش های رگباری و شدید باران میتونه باشه.

بنابر این برای اواخر روز دوشنبه و بهتر بگیم بامداد چهارشنبه نفوذ ابرهای باران زا رو از شمال خلیج فارس داریم که در جنوب استان خوزستان،بوشهر ،هرمزگان طی این روز و چهارشنبه رگبار ،رعدو برق و وزش باد، گاهی شدید رو شاهد خواهیم بود.این سیستم از چهار شنبه بتدریج به مرکز و شرق خلیج فارس حرکت میکنه و در جنوب استان فارس،کرمان ویزد هم بارشهایی رو بدنبال داره.

پنج شنبه در سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان رضوی بارشهایی به تناوب رخ میده .حرکت این موج به سمت شمال شرق کشوره و به داخل و مرکز نفوذ نمیکنه.در ادامه میزان بارش در 162 ساعت آینده یعنی تا روز جمعه که سیستم از کشور خارج میشه رو تو نمودار پایین قرار دادم.

                                   

 

جالبه که حجم زیادی از بارشها تو مرکز خلیج فارس به دریا میریزه.بارش در استان هرمزگان و جنوب سیستان جوندارتر از جاهای دیگست.در ضمن جزایر ایرانیه خلیج فارس بارشهای خوبی دشت میکنن.طی این چند روز فعالیت موج، دریا برای فعالیتهای دریانوردی و صیادی اصلا مناسب نیست.

"هوای استان گیلان"

هرچقدر هوای شمال و غرب ایران طی این دو ماه برفی و بارانی بود طی ده روز آینده آروم و بی حاشیه است. جوی آرام ،هوایی آفتابی و شبه بهاری طی ده روز آینده در شمال استقرار پیدا میکنه که به تناوب با گذر امواج کم فشار افزایش دما هم رخ میده .کم فشاری که الان مرکزش رو شمال اروپاست زبانه هاش طی روزهای آینده تا مرکز دریای خزر کشیده میشه ،یک نمونه اش آخر همین هفته باعث افزایش دما و در بعضی نقاط وزش باد گرم بویژه در ارتفاعات میشه.هفته آینده از دوشنبه شب جریانات شمالی میشن و بارشهای پراکنده طی روز سه شنبه و چهارشنبه بهمراه کاهش دما رخ میده ولی بلافاصله از اواخر چهارشنبه سلول کم فشار قدرتمندی به دریای خزر نزدیک میشه و پنج شنبه و جمعه هفته ی آینده سبب وزش باد گرم نسبتا شدید در سواحل جنوبی دریای خزر میشه. به نظر میرسه این کم فشار با مرکزیت فشار 993 تا مرکز دریای خزر هم کشیده بشه که با توجه به فشار هوا در نواحی مرکزی که در حدود 1020 هم میتونه برسه ،طبق این روند اگه نقشه ها تغییر خاصی نکنن بادهای شدیدی در منطقه ی ما اتفاق میفته.

                                                             

میدونم خیلی از دوستان از هوای آروم تو پاییز خیلی خوشحال نمیشن ولی نباید ناراحت بود چون به قول قدیمیا چله بزرگه در راهه و شاید این آرامش قبل توفان باشه،همین الان که دارم باهاتون صحبت میکنم خیلی از نقشه ها نشون دهنده ی خبرای خوبی واسه نیمه دوم آذر ماه و دی ماهه. الان خیلی زوده در بارش صحبت کنم فعلا همه از این هوای مطبوع پاییزی لذت میبریم و به آینده با دید مثبت نگاه میکنیم چرا اینکه هنوز در ابتدای راه هستیم .انشالله در همین وبسایت خبرهای خوبی رو خدمتتون اعلام میکنم باید بدونیم که النینو(ناهنجاری) تا آخر آذر به اوج خودش میرسه، بنابراین توقع هر پدیده ی جوی غیر متعارفی مثل زمستون پر برف و سرد یا بالعکس انتظار بجاییه.

با گیلان متوئو اگه همراه باشید طی گزارشهایی که ماه آینده آماده میکنم حتما شمارو از سرنوشت زمستان امسال با خبر میکنم بازم باید تاکید کنم نقشه ها تغییر تحولات خیلی خوبی رو به نفع ما نشون میدن و به نظر خودم شرایط داره به سمت یه سرما و برف خوب تو شمال پیش میره .سرمای خوبی اواخر آذر رو سر کشورمونه ،ولی فعلا زوده واسه اظهار نظر ما فقط امیدواریم که پابرجا باشه و تغییر بدی نکنه .

ممنونم که با ما همراه هستید با نظرات خودتون مارو در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید , پیش بینی هفتگی کشور ,

آخر هفته ی پر خیر و برکت
آخر هفته ی پر خیر و برکت

هواشناسی گیلان متوئو (1394/08/25)

"عرض ادب و احترام خدمت عزیزان هم وطن و مخاطبان گیلان متوئو"

در خدمت شما هستیم با بررسی و پیش بینی هوای آخر هفته ی کشور.

"آخر هفته پر خیر و برکت در ایران"

نقشه های پیش یابی نشان دهنده ی نفوذ موجی قدرتمند به نوار غربی و شمال غربیه کشوره، که پیش بینی میشه از امروز دوشنبه بتدریج بارشها از غرب کشور آغاز بشه اوج بارشهای این موج در استانهای آذربایجان غربی ،شرقی ،کردستان،کرمانشاه ،ایلام ،لرستان ،زنجان،گیلان،اردبیل،غرب مازندران ،و دامنه های جنوبی البرز میباشد.با نفوذ هوای سرد از اواخر روز سه شنبه چربش بارشها بشکل برف خواهد بود بویژه در گردنه ها و نقاط سردسیر این استانها.

                                            

 

بارشها طی روز سه شنبه و چهارشنبه در کشور چشمگیره و بتدریج از پنج شنبه از سمت غرب کاهش ابر و پدیده رو انتظار داریم.با خبر باشید که طی فعالیت این سامانه کاهش محسوس دما در مناطق تحت فعالیت موج رخ میده که در استانهای شمال غربی با توجه به مستعد بودن شرایط بارش برف رو هم شاهد خواهیم بود نقشه های پیش یابی هم روزهای بارشیه خوبی رو واسه کشور نشون میدن پس فقط نمودار بارشی ایران عزیز رو از امروز تا پنج شنبه تو نمودار پایین مشاهده کنید و لذت ببرید.

دوستان طی این چند روز حداقل نصف ایران سیراب میشه انشالله؛ این روند طی ماه آینده طبق الگوهای فعلی تشدید میشه.

کاهش دمای این سامانه هم در نمودار زیر قابل مشاهده است.امروز قدری افزایش دما داریم ولی بتدریج از بامداد، نفوذ پرفشار به افت محسوس دما منجر میشه.

                                                

 

؛این نمودار کاهش دما طی بامداد پنج شنبه با خروج تدریجی موج رو نشون میده که تو شمال غرب رنگهای آبی و آبی تیره اوج سرما رو نشون میده؛

و اما پیش بینی هوای استان گیلان:

امروز نفوذ سیستم کم فشاری با محوریت فشار 1008 روی مرکز دریای خزر رو داریم که در بعضی مناطق سواحل جنوبی دریای خزر با افزایش دما و وزش باد گرم همراه میشه البته بیشتر در ارتفاعات و مناطق مستعد مثل استان اردبیل.در جلگه عمدتا در شهرهای شمالی هوایی قسمتی ابری و مه آلود با احتمال بارشهای پراکنده رو داریم.و احتمال وزش باد گرم واسه جلگه طی عصر تا بامداد سه شنبه با افت فشار وجود داره.

                              

نمودار وزش باد طی ساعات آینده رو مشاهده میکنید (24 ساعت آینده)

اما این آخر کار این موج نیست چراکه از سه شنبه شب و بهتر بگم بامداد چهارشنبه باید منتظر نفوذ پرفشار نسبتا قوی از شمال غرب به کشور باشیم که این امر سبب میشه بارشها طی روز چهارشنبه در استان گیلان و غرب مازندران از شدت بالایی برخوردار باشن و از شکل رگباری طی روز سه شنبه خارج و تشدید میشن و با توجه به کاهش 4 الی 8 درجه سلسیوس دمای هوا ، اخر هفته ی سرد در شمال رقم میخوره. در ضمن ارتفاعات و مناطق سردسیر گیلان و مازندران و اردبیل برفی میشن بارشهای برف خوبی در ارتفاعات گیلان و اردبیل به چشم میخوره.

                                                   

؛نمودار بارش برف گفته های بنده رو تایید میکنه و مبینید که ارتفاعات غربی گیلان بارش برفش عالیه؛

باید خدمت دوستان عزیز عرض کنم از پنج شنبه بارشها در شمال رفته رفته ضعیف و محو میشه ولی از روز شنبه باید منتظر موجی جدید و دامنه کوتاه شمالی باشیم که انشاالله در مورد چگونگی فعالیت این موج روزهای آینده بیشتر صحبت میکنیم.

با سپاس فراوان که با وبسایت گیلان متوئو همراه هستید به امید تکرار مداوم این روزهای خوب، شمارو به خدا میسپارم.

"با علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید , نمودار بارش برف , هواشناسی گیلان , سیستم کم فشار , دریای خزر , افزایش دما , بادگرم , ارتفاعات , هواشناسی اردبیل , نقاط سردسیر , گیلان متوئو ,

پیش بینی هفتگی هوای ایران
پیش بینی هفتگی هوای ایران

هواشناسی گیلان متوئو (1394/08/23)

"سلام عرض میکنیم خدمت تمامی همراهان و خوبان گرامی در جای جای وطن"

در خدمت شما هستم با پیش بینی هفتگی کشور عزیزمون و به تفصیل سواحل شمالی کشور

در ابتدا باید توضیح مختصری درباره سامانه ی امروز عرض کنم.همونطور که انتظارشو داشتیم از بامداد امروز شنبه وزش تند باد شدید و بدنبالش بارش باران در استان گیلان و با ساعاتی تاخیر و شدت بیشتر در مازندران و گلستان رخ داد که باعث خساراتی هم شد متاسفانه 2نفر از هموطنان عزیز در شهرستان آمل بر اثر سقوط درخت بر روی وسیله نقلیه شان جان خود را از دست دادند.

امیدورایم هموطنان هشدارهای هواشناسی و رسانه ها رو جدی تر بگیرند که دیگه شاهد چنین رخدادهای ناگواری نباشیم.

وزش باد در استانهای شمالی رکورد هم از خودش بجا گذاشت که پاییز امسال رو هرچه بیشتر در تاریخ برجسته میکنه البته دلیل علمیش تغییر ناگهانی توده هوا و عبور تنه به تنه ی کم فشار و بدنبالش پرفشار بود که تونست در لحظاتی بادهایی با بیش از نود کیلومتر بر ساعت خلق کنه.

                                                    

سرعت وزش باد بترتیب در گیلان از انزلی 90 وآستارا 70 کیلومتر بر ساعت و در رشت 50 کیلومتر بر ساعت ثبت شد. در استان مازندران رامسر 90 /آمل 86/قائمشهر 76 وساری 60 کیلومتر بر ساعت لحظاتی وزش باد داشتند که منجر به خساراتی هم شد.از لحاظ بارشی هم رکوردداران بارش در گیلان بترتیب: (رودسر:74 م م /لاهیجان:34 م م/ رشت فرودگاه:16 م م / دیلمان:9.5 م م

/ رشت کشاورزی:7.8 م م /انزلی: 6.5 م م / کیاشهر: 4 م م / ماسوله: 2.8 م م / جیرنده: 2.6 / تالش: 1.4 م م / منجیل: 1 م م / آستارا: 0/1 م م )  بودند.

و مازندران :رامسر: 12.5 م م / نوشهر : 29 م م و بابلسر 9.1 م م بیشترین آمار بارشی این سامانه رو به خوشون اختصاص دادن.

این موج با سرعت بالایی که داره امشب کشورو از شمال شرق ترک میکنه تا با دو روز آرامش جو به استقبال سیستم تازه نفس جوندارتری بریم.همینطور که گفتم قراره بازهم بارشهای خوبی رو در کشور شاهد باشیم و اگر الگوها طی این دو روز تغییری نکنن روزهای طلایی بارشها در انتظار غرب ،شمال غرب و غرب سواحل شمالی کشوره در ابتدا این موج چون با کم فشار مدیترانه ای همراهی میشه سوی جریاناتش جنوبیه و اغلب بارشها بشکل بارونه ولی رفته رفته با رسیدن پرفشار دوست داشتنیه همیشگی، هسته ی سرد موج نمایان میشه ما انتظار داریم سه شنبه و چهار شنبه اوج فعالیت این سیستم تازه نفس باشه.

                                      

این نمودار بارشی مربوط میشه به بازه ی زمانیه دوشنبه شب الی پنج شب که شدت بارشها روی نقشه، روح دل انگیز این سامانه رو نمایان میکنه.

 

"و بالاخره پیش بینی هوای استان گیلان"

از یکشنبه تا دوشنبه با ضعیف شدن فشار در سطح میانی جو و عبور کم فشار بسته ای بر فراز دریای خزر و نزدیک شدن پرفشار به فلات مرکزی ایران همه چیز برای وزش باد های جنوبی و گرم در مناطق مستعد سواحل جنوبی دریای خزر و استان اردبیل فراهم میشه لذا از هموطنان عزیز تقاضا داریم حتی الامکان از روشن کردن آتش در مراتع جنگلی خودداری کنند.احتمال داره طی این مدت در جلگه هم باد گرم لحظاتی وزیدن بگیره که این وضعیت تا دوشنبه ادامه داره.

بارش باران از اواخر روز دوشنبه و بهتر بگم بامداد سه شنبه در استانهای شمالی از غرب استان گیلان و مازندران آغاز شده و اوج بارشها در شمال،  غرب سواحل یعنی استان گیلان و جنوب اردبیل پیش بینی میشه .

و تا یادم نرفته از کاهش دما خدمتتون عرض کنم که سه شنبه نفوذ هوای پرفشار و سرد رو به شمال داریم که باعث بارش برف در اکثر نقاط مرتفع و کوهستانی میشه .البته طی روزهای آینده در باره موج پیش رو مفصل صحبت میکنیم و سرتونو بدرد میاریم.

در انتها نمودار دمایی ساعات آیندرو قرار دادیم حسن ختام عرایض.

                                        بی اندازه خوشحالم که باید امسال خبرای خوبی رو از همین سایت بزودی با افتخار اعلام کنم .انشالله  روزهای پایانی آذر و دی  منتظر خبرای خوب باشید.

با تشکر از اینکه با ما همراه بودید"       

"یا علی مدد"

 

برچسب ها : هواشناسی گیلان , پیش بینی هوا , بارش باران , بارش برف , اخطاریه , اطلاعیه , باد شدید ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :1627
 • بارديد ديروز : 2574
 • گوگل امروز : 163
 • گوگل ديروز : 257
 • بازديد هفته : 1627
 • بازديد ماه : 46491
 • بازديد سال : 183693
 • بازديد کلي : 1100863
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.