پیش بینی هوای کشور
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1395/02/26)

عرض ادب و احترام دارم خدمت دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو با پیش بینی هفتگی در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

"افزایش تدریجی دما طی روزهای آینده"

 

دوستان عزیز همینطور که از رسانه و شبکه های مختلف مطلع شدید ما طی روز های آینده شاهد افزایش دما خواهیم که این افزایش دما در نیمه ی جنوبی ، شرقی و شرق سواحل دریای خزر محسوس تر خواهد بود برای مثال اگه امروز دمای پایتخت به 33 درجه ی سانتیگراد رسید اصلا جای تعجب نداره که این رقم فردا به 35 و طی این هفته شاید تا 37 هم برسه . استان های خوزستان ، سیستان و بلوچستان و یزد و کرمان هم از رکورد زنان دما طی روز های آینده خواهند بود در ادامه مدل دمایی طی 36 ساعت آینده از دمای دو متری سطح زمین رو قرار دادیم.

 

رنگ های بنفش و قرمز پررنگ در نقشه نشان دهنده ی افزایش دمایی است که خدمتتون عرض کردم متاسفانه طی سالیان اخیر با تغییرات جدی اقلیم و آب و هوای منطقه روبرو بودیم برای نمونه کشور ترکمنستان در شمال شرقی ایران به کانون گرما و افزایش ناهنجار دما در منطقه تبدیل شده که شرق سواحل جنوبی دریای خزر هم متاثر از اون اقلیم شاهد دما های فراتر از نرمال حتی در فصل سرد سال هستند.در شکل بالا افزایش قابل ملاحظه ی دما روی کشور هند و پاکستان رو مشاهده میکنید که جنوب شرق کشور عزیزمون هم از این گرما متاثر خواهد شد متاسفانه این داستان تا 10 روز آینده بلکه بیشتر در این مناطق تکرار خواهد شد.اما از لحاظ بارشی از دوشنبه شاهد گذر امواج ضعیف تراز میانی جو از استان های شمالی کشور هستیم که در ارتفاعات و مناطق مرتفع و سردسیر احتمال وقوع رگبار های پراکنده وجود خواهد داشت ضمن اینکه از روز سه شنبه با نفوذ پرفشار خنک از اروپا و گذر امواج ناپایدار شاهد رگبار و رعد و برق های نسبتا خوبی برای دامنهای البرز و زاگرس و تا حدی سواحل جنوبی دریای خزر (بویژه شرق سواحل) خواهیم بود اما روز های پنج شنبه و جمعه با نفوذ جریانات مرطوب و خنک شمالی طبق مدل های امروز بارش ها متناوب در استان های حاشیه ی البرز و شمال کشور سر و شکل بهتری به خودش می گیره . در ادامه تجمع بارشی طی ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید.

 

همینطور که مستحضر هستید بارش های این فصل معمولا رگباری و بهمراه رعد و برق هستند یعنی ما شاید تا ظهر شاهد آسمانی صاف و هوایی گرم باشیم اما از بعد ظهر رفته رفته ابرهای جوششی ظاهر می شوند و با خنک تر شدن هوا شاهد بارش های این ابرهای همرفتی خواهیم بود بنابراین وقتی به بارندگی اشاره میکنیم لزوما نباید توقع آسمانی ابری و بارانی طی اون روز رو داشت و با توجه به زاویه تابش خورشید و قدرت انتقال گرما به زمین قطعا ما طی مدت روز حتی در روز هایی که پیش بینی بارش میکنیم خورشید ساعاتی رویت میشه و برای عصر و شب و یا بامداد بارش های رگباری رخ می دهند. اما برای اینکه نفوذ گرما طی ده روز آینده به عرض های بالا رو بیشتر مشاهده فرمایید شکل زیر موید این قضیست.

 

شکل بالا مربوط میشه به 276 ساعت آینده خوب با توجه به نزدیک شدن به فصل گرم انتظار دیگری هم نمیشه داشت روند افزایش دما امری عادی محسوب میشه و با توجه به پیش بینی بلند مدتی که عرض کردیم امسال با افزایش 1 الی 2 درجه ای دما طی فصل گرم مواجه هستیم امیدواریم که شرایط قدری تغییر کنه و همانند سال گذشته روز های گرم و طاقت فرسای زیادی رو پیش رو نداشته باشیم.

ممنونم از اینکه ما رو تا پایان همراهی کردید به امید روز های پر خیر و برکت بارشی برای کل کشور عزیزمون.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , پیش بینی هوای رشت , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1395/02/14)

با عرض ادب و احترام خدمت همراهان همیشگی و دوست داشتنی گیلان متوئو با پیش بینی مختصر از روز های آینده در خدمت شما عزیزان هستیم لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

 

"افزایش محسوس دما از فردا در کشور، بویژه نیمه ی شمالی"

 

دوستان عزیزم با توجه به نزدیک شدن به ماه های گرم سال و همچنین نفوذ کانتر های گرم  به کشور و نیمه ی شمالی ، طبق روال گذشته ما شاهد یک افزایش تدریجی دما ابتدا در سطح کشور و سرآخر کاهش نسبی دما بهمراه بارش های رگباری در مناطقی هستیم. اما امروز در مناطقی از شمال غرب و مرکز و تا حدی سواحل شمالی کشور شاهد رگبار های پراکنده ی باران خواهیم بود که در بعضی مناطق بهمراه رعد و برق می باشد بارش ها بیشتر برای ساعات غروب و شب با توجه به شکل گیری ابرهای همرفتی اتفاق می افتد.

در نیمه ی شرقی کشور اما قدری شدت بارش ها بیشتر از سایر نقاط است و در پاره ای از مناطق احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد . اما از فردا تا پایان هفته ضمن افزایش تدریجی دما گذر امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو رو از کشور شاهد خواهیم بود که به تناوب شاهد رگبار و رعد و برق های موقتی بویژه در مناطق غربی و شمال غربی کشور خواهیم بود از اواخر روز جمعه هم با نفوذ پرفشار از شمال غرب به کشور به تدریج کاهش دما و بارش های جدید رو خواهیم داشت. حتما موج های هفته ی آتی رو در پست بعدی شرح خواهیم داد.در شکل زیر تغییرات دمایی 24 ساعت آینده رو مشاهده می فرمایید.

 

کاملا مشهوده که افزایش دما در اکثر مناطق رخ میده اما طی چند روز آینده بارش های رگباری هم رخ میده که ما تجمع 5 روزه ی بارش ها رو در ادامه قرار دادیم.

بارش ها در سطح کشور خدارو شکر راضی کننده است ما امیدواریم طی یک ماه آینده هم این روال بارش ها ادامه دار باشه تا در اکثر نقاط کشور ذخیره ی مناسب آبی رو برای رویارویی با فصل گرم داشته باشیم. برای سواحل جنوبی دریای خزر هم طی چهارشنبه و پنجشنبه افزایش محسوس دما رخ میده که در ارتفاعات و مناطق کوهپایه ای وزش باد های گرم جنوبی رو در پاره ای از نقاط انتظار داریم. در مناطق ساحلی و غربی استان رخداد مه دور از انتظار نیست. اما از اواخر روز شنبه ی هفته ی آینده با نفوذ صف پرفشار های شمالی به کشور و سواحل شمالی کشور ، کاهش محسوس دما رخ میده که بهمراه رگبار های باران خواهد بود در ادامه مدل دمایی روز یکشنبه ی هفته ی آتی رو مشاهده می فرمایید که کاهش دما رو بویژه برای سواحل شمالی کشور انتظار داریم.

 

از اینکه امروز هم مارو همراهی کردید از همه ی شما عزیزان سپاسگزارم. با نظرات زیبای خودتون ما رو حمایت کنید.حتما در صورت تغییرات ، آخرین اطلاعات رو در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , پیش بینی هوای رشت , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1395/02/06)

با عرض ادب و احترام خدمت هموطنان عزیزم از شما تقاضا دارم تا پایان همراه ما باشید.

 

"افزایش محسوس دما در کشور"

 

با توجه به نقشه های پیش یابی از امروز تا چهارشنبه افزایش محسوس دما ، بویژه برای سواحل شمالی کشور رخ میده که اوج این افزایش دما روز های سه شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر خواهد بود طی مدت این چند روز هم به تناوب در اکثر نقاط کشور بویژه ارتفاعات البرز و زاگرس ، طی عصر و شب شاهد وقوع رگبارهای پراکنده خواهیم بود دلیل آن هم رشد ابرهای همرفتی طی ساعات عصر و شب در این مناطق می باشد برای سواحل دریای خزر و استان اردبیل از امروز شاهد افزایش محسوس دما در ارتفاعات وزش باد گرم که از فردا در بعضی از مناطق جلگه ای هم شاهد وزش باد گرم به تناوب خواهیم بود احتمال وقوع رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و مناطق غربی سواحل و استان اردبیل طی امروز و فردا وجود دارد. در ادامه نمودار دمایی رو قرار میدیم که مربوط میشه به افزایش دمای 24 ساعت آینده.

 

مشاهده می فرمایید که در اکثر مناطق بویژه سواحل شمالی ، مرکز و جنوب شرق کشور شاهد این افزایش دما هستیم .در ادامه مدل تجمعی بارش ده روزه آینده ی کشور رو قرار میدیم.

بارش ها بیشتر بصورت بهاره و رگباری و موقتی هستند و فعلا بارش قابل توجهی در کشور نخواهیم داشت . اما برای اواخر هفته باید منتظر موج جدیدی از بارش ها به کشور باشیم که با کاهش دما نیز همراه است این موج از اواخر روز پنج شنبه از شمال غرب به کشور نفوذ کرده و سبب بارش های رگباری باران و وزش باد و در بعضی مناطق رعد و برق می شود بیشترین فعالیت این موج در یک سوم شمالی کشور می باشد یعنی استان های آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل ، زنجان ، همدان ،مرکزی ،سواحل دریای خزر (بویژه شرق گیلان و مازندران) و شمال شرق خواهد بود این شرایط رو کمی ضعیفتر در مناطق مرکزی خواهیم داشت. در ادامه آنومالی دمایی فردا که افزایش دما رخ میده رو قرار دادیم سپس نمودار دمایی برای جمعه که کاهش دما خواهیم داشت.

در شکل زیر کاهش محسوس دما برای روز جمعه با نفوذ پرفشار خنک از شرق اروپا رو مشاهده می فرمایید که سبب بارش های به نسبت خوب در نیمه ی شمالی خواهد شد.

 

ممنونم از اینکه با وبسایت خودتون همراه بودید حتما در صورت تغییرات جدی در نقشه ها اطلاع رسانی خواهیم کرد.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , پیش بینی هوای رشت , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

 • پيشنهادي
 • پربازديد
 • جديد
 • نظرات
Farshid

- بهترین سایت و بی حاشیه ترین سایت و پیشبینی بدون احساس همیشه مانا باشید

تاريخ : 1396/9/11

محمد از انزلی

- سلام خسته نباشی میلاد
پستت خوب بود متعادل و مفید

انشاالله سال آینده سالی سرشار از برکت باشه برای کشور .. به خصوص برای گیلان و مازندران ....

و برای اون یه عده از افراد کج فهم که تو فضای مجازی ( تلگرام ) با شمال کشور زیاد حسودی میکنن این روزا؛ و میخوان بارش هاشو کم نشون بدن و حتی آرزوی کم باریدن شمال رو دارن !( نمونه ش یه مردک به اسم خشکسالی دهه 80 که شاید بعضی از دوستان تو فضای مجازی اسمشو شنیده باشن ..) و همچنین باقی کسایی که از مناطق مختلف کشور ( به ویژه جنوب و غرب کشور ) که تو فضای مجازی یا همون گروه های تلگرامی همین تفکرات حسودانه رو دارن و با روانی بازی هاشون مشغولن نیز آرزو می کنم که از این حسد که مثل زندان روح می مونه ویک نوع بیماری هست بیرون بیا ن و منطقی باشن : ))) :
پاسخ:سلام محمد جان. ممنون از لطفت. امیدوارم همه ی ما بدون غرض پیش بینی کنیم و هدفمون اطلاع رسانی باشه نه تبلیغات و جذب کاذب مخاطب . انشاالله آینده ماهیت افراد سودجو رو برملا میکنه و مردم با درک و هوش بالایی که دارند اطلاعات و منابع درست رو نرجیح میدن.

تاريخ : 1395/12/13

برف

- سلام من ساکن انزلی هستم اینجا به نظر شما تا آخر ماه بهمن امکان بارش برف وجود داره؟؟؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله صددرصد موج آخر هفته شما برفی میشید.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام مرسی از زحماتتون
ما کنار ساحلی ها معمولا دیرتر برف رو میبینیم
اول باد شدید داریم حالا یا شمال به جنوب. یا اینکه جهتش شمال شرقی به جنوب غربی یا شمال غرب به جنوب شرقی
حالا بادی که برای ما اکثرا برف میاره جهتش جنوب غربی به شمال شرقیه
دو تا سوال دارم. اول اینکه ایا سرمای سیستم به حدی هستش که با وزش هر جهتی ما برف ببینیم؟
برف ما از چه زمانی شروع میشه؟
پاسخ:سلام دوست عزیز بله سرما به حدی هست که باد از بدترین سمتم باشه بباره و به نظرم برف شما از بامداد جمعه استارت بخوره. انشاالله.

تاريخ : 1395/11/27

مسعود

- سلام خسته نباشید داداش
موج برفی اخر هفته انشالله برا خط ساحلی حومه استانه اشرفیه برف داره؟
پاسخ:سلام مسعود جان. بین 10 الی 25 سانت میتونه برف بباره برای شما انشاالله.

تاريخ : 1395/11/26

مجتبي

- سلام.بسيار زيبا بود پستتون.اين بهمن ماه مثله اذر داره رويايي ميشه.تا اينجا واقعا عالي.من خودم طي سالهاي اخير چنين بهمن ماهي يادم نيس.موجها نوبت واستادن واردشن.اميدوارم روند تقويت سرمايي براي اخر هفته همچنان ادامه داشته باشه.بارشها هم بهتر ظاهرشن.به اميد روزهاي رويايي زيبا.اميدوارم اسفندماهم بهتر از انتظار ظاهرشه.با سپاس ازشما دوست عزيز گرماي
پاسخ:سلام مجتبی جان. درود بر شما ممنون از لطفتون. بله واقعا پرچالش بوده بهمن ماه فقط امیدوارم خط ساحلی هم مثل مستعد ها یه برف خوب ببینند و با توجه به دمای مناسب آب دریا و سردی زمین هر موجی تا نیمه ی اسفند بخواد نفوذ کنه میتونه برف و بارون یا برف داشته باشه .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/25

محمد

- سلام میلادجان خوبی برادر,اقابه مابگو برای اخرهفته اگه الگوهاتثبیت بشن انشالله برای مناطق ماهم برف داره,سری قبل گفته بودی مناطق مابرف داره ولی سبک اما فقط برای ساعاتی برف وباران اومده بود,باتشکر
پاسخ:سلام محمد جان. درود به شما. من حضور ذهن ندارم ولی اگه مازندران تشریف دارید برای غرب مازندران و مرکزش شرایط برای بارش برفابه یا برف سبک فراهمه چون سرمای کافی در منطقه وجود داره اما برف بیشتر در مناطق مستعد این استان به چشم خواهد آمد و در شرق مازندران شرایط بواسطه ی بارش ضعیف تر فراهم نیست.

تاريخ : 1395/11/24

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
داداش موج اخر هفته برا خط ساحل گیلان هم برف داره
میدونم خیلی مونده.منظورم با توجه به الگوهای فعلیه
پاسخ:سلام مسعود جان درود به شما دوست خوبم. ماهیت این موج در حال روشن شدنه اما آنچه که تا اینجای کار پیداست موج برای مناطق ساحلی گیلان فعلا برف زیادی در پی نداره و در خوشبینانه ترین حالت 5 الی 10 سانت با توجه به مدل های امروز روی زمین بشینه و در بدترین حالت برفابه خواهید داشت.

تاريخ : 1395/11/24

ایمان

- سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی خرسندم از اینکه با وب شما آشنا شدم استفاده فراوان بردم از پیش بینی شما فقط یه نکته بگم برخلاف نظر شما انزلی پیک بارش نبود لاهیجان بالاترین بارش ثبت کرد کشاورزی رشت هم بیشترین تجمع برف بهرحال تصمیم گرفتم از پیش بینی شما برای روزهای آینده بیشتر استفاده ببرم چون به نظرم بهتر و کم نقض است موف باشید
پاسخ:سلام دوست عزیز شما لطف دارید.البته شما اشتباه متوجه شدید انزلی پیک بارش شد حالا نه اینکه برف باشه برف و بارون یعنی مجموع کل بارشش تو استان اول بود از ساعت 9:30 دقیقه ی اول بهمن تا ساعت 9:30 دقیقه ی پانزدهم بهمن ماه بارش ها به این ترتیب بوده. 1. بندر انزلی 152 میلی متر 2. لاهیجان 134 میلیمتر 3. فرودگاه رشت 112.8 میلیمتر. ما اطلاعات روزانه ی آماری رو در کانال قرار میدیم لطفا اون هم چک کنید قطعا خوشتون میاد .ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/17

BIJAN

- درود میلادجان..خواستمبپرسم چرا بااینکه دما در انزلی خوب پایین اومد ولی مقدار بارشش برفش کم بود؟
پاسخ:سلام بیژن جان درود بر شما. در جواب شما باید عرض کنم انزلی دو تا مشکل بزرگ داشت که به همدیگه مربوط بودن یکی مشکل بالا بودن دما یکی هم سمت و سوی جهت وزش باد حالا شدت باد که باعث شد حجم بارش ها روی مرکز اتفاق بیوفته رو کار نداریم یه مثال ساده میزنم اگه دمای شهری زیر صفر باشه و اون شهر پیک بارش موج باشه امکان داره با بارش بالای 60 میلیمتر زیر ده سانت برف بیاد؟؟؟!!! خوب مسلمه یه جای کار میلنگه که عامل اصلی به نظر من دما بود که دما هم مرتبط با باد بود چون اگه باد غربی حین موج داشت انزلی دما پایینتر میومد و قطعا برف بیشتری روی زمین می نشست و اگه باد انزلی و ساحل غربی استان غربی بود امکان نداشت مرکز استان همچین برف سنگینی به خودش ببینه شما مشاهده کردید هرچه به سمت جنوب و جنوب شرق استان موج حرکت کرد در اثر انباشته شدن رطوبت و توده ی برف ، شدت بیشتری در تجمعی بارش برف داشتیم که همه ی این مراحل بصورت زنجیر وار با باد شدید شمالی در ارتباط بود. مثل برف سال 83 که انزلی همین شرایط رو تقریبا قدری قویتر داشت.

تاريخ : 1395/11/16

مجتبي

-

سلام برشما دوست عزيز وگرامي.موج بسيار عالي درخشيد.تو اين مدت کوتاه بارش سنگيني تو رشت رخداد.ولي براي انزلي وغرب گيلان زياد خوب ندرخشيد.واقعا دي ماه همه رو مايوس کرده بود.ولي بهمن عالي تا اينجا.گفته شده که تا اخر بهمن شايد دوباره اتفاقي بيوفته.اگه بيوفته که اين زمستون سنگ تموم ميذاره.به اميد روزهاي رويايي ديگه.با سپاس ازشما دوست عزيز
پاسخ:سلام مجتبی جان. بله در اکثر مناطق برف داشتیم اما غرب گیلان و مناطق ساحلی کمتر از انتظار بارید انشاالله تا پایان زمستان برف و باران بیشتری در ایران داشته باشیم تا جبران کم بارشی دی ماه شده باشه . اما درباره ی ادامه ی زمستان خیلی ها برف اخیر رو پایان راه زمستان میدونن اما توجه کنید بعد برف آذر خیلی از دوستان به زمستان خوشبین نبودند البته تا حدی حق داشتند چراکه اکثرا پاییز پربارش و برفی زمستان جالبی در پیش نداشته البته طبق رویداد سالیان گذشته اما این هفته شاهد بودیم کسی نمیتونه منکر تغییرات در بلند مدت باشه و سرما اگه بخواد بیاد خرمشهر و بوشهر رو هم میتونه برای حداقل ساعاتی برفی کنه چه برسه به سواحل جنوبی دریای خزر. این هفته آسمان ایران آفتابی و طی شب ها سرد و در مناطقی که بارش برف داشتند یخبندان خواهد بود تا ببینیم موج بعدی آیا توان مقابله با بلاکینگ بعد برف رو خواهد داشت یا نه.ممنون از نظر شما.

تاريخ : 1395/11/15

مسعود

- سلام و خسته نباشید فراوان
خدارو شکر پس برف خوبی میادش
پاسخ:سلام مسعود جان بله به امید خدا همینطوره.

تاريخ : 1395/11/12

فراز

- عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضرتعالی، ضمن تشکرازبابت اطلاع رسانی شمادرموجهای برفی قبلی بااینکه بارها پیش بینی میشدمقداربارش برف درسطح استان اوجش دررشت باشدامابه کرات دیده شداین اتفاق چه ازنظرزمان شروع بارش وچه ازنظرمقداربارش برعکس بوده و شهرهای اطراف که درویش آگهی هابارش کمترپیش بینی شده بود با بارش بسیار خوبی روبروبودند،علیهذاباتوجه به اتفاقات و تجربیات گذشته خواهشمند است راهنمایی بفرمایید درموج پیش روایابازهم سهم کمترمربوط به شهررشت میباشد؟؟پیش بینی شماازمقداربارش برف درشهررشت تاچقدرمیباشد؟؟ونیز بازهم احتمال تضعیف ویاعامیانه پریدن موج ویابه العکس قدرتمندتروطول عمرموج میباشدیانه؟
سپاس ارضی و راهنمایی شما
پاسخ:سلام دوست عزیز ممنون از سوال به جای شما. با توجه به تاکید مدل های بارشی و دمایی و برآیند کلی آن ها به نظر میرسه راه فراری برای موج باقی نمیمونه و موج باید بارش های خوب برف رو در استان در پی داشته باشه اما شدت بارش ها بطور کلی در مرکز گیلانه و گستردگی موج به قدری هست که جابجایی بارش ناگزیره و کسی دقیقا نمیتونه بگه کجا پیک بارش برفه یعنی کدوم شهر . شاید رشت مخصوصا جنوبش شاید لاهیجان شاید فومن و شایدم یهو انزلی اما رشت و لاهیجان و شهرهای اطراف این دوشهر کانون شدت برف خواهند بود بطور کلی هم انزلی رکورد دار بارش استانه.موج هم دیگه تثبیت شده است و خواهد آمد انشاالله.

تاريخ : 1395/11/12

omid

- سلام اقا میلاد خسته نباشی.من لاهیجانیم ایا ممکن این برف مثه83 خطرناک باشه.؟
پاسخ:سلام امید جان. مثل 83 نه اما برف سنگین تری از 83 میتونه باشه چون وسعت بیشتری از گیلان رو در بر میگیره ولی 83 فقط مناطق محدودی برف داشتن. درسته متراژ برف به اندازه ی اون سال نیست اما پراکندگی بارش عالیه.

تاريخ : 1395/11/12

مجتبي

- سلام برشمادوست عزيز.ممنون از پست زيباتون.خداروشکر اتفاقاي خوب بلاخره دارن ميوفتن.اميدوارم روزهاي زيبايي داشته باشيم.فقط سوالم از شما اينه که شما پيک بارشاروانزلي ميدونيد تواين موج!ولي بيشتر دوستان هواشناس معتقدن که مرکز پيک بارشه!مثلا رشت واطرافش.البته انزلي هم حتما بارشاش سنگين خواد بود.به هرحال مهم اومدن موج بود.که داره مياد.طلسم بلاخره شکسته ميشه.با سپاس ازشما دوست عزيز وگرامي
پاسخ:سلام مجتبی جان. ما همچنان پیک بارش رو انزلی میدونیم دوستان دیگه هم همین رو گفتند اما پیک بارش برف مرکز گیلانه . منظور بنده مجموع کل بارش برف و بارانه که انزلی قطعا پیکه. خدارو شکر که بالاخره روزهای خوبی که قولش رو میدادیم رسید و به همه یاد آور شد زمستان هر وقت اراده کنه میتونه طوفان به پا کنه و بالاخره انرژی جو تو ایران آزاد شد دقیقا یک ماه بلاک بارشی همه رو خسته کرده بود اما از امروز به بعد شرایط خیلی بهتر میشه حاقل برای بارش. ممنون از شما دوست گرامی.

تاريخ : 1395/11/12

محمد

- سلام میلادجان ممنون ازپیشبینی خوبتون,به نظرت روزپنجشنبه وجمعه برای شرق مازندران شهرمانکا هم بارش برف داریم,اگه داریم بارش چجوریه,باتشکر
پاسخ:سلام آقا محمد درود بر شما. برف مازندران بخصوص شرق استان سبک خواهد بود و در خوشبینانه ترین حالت شاید تا 5 سانت اما در مناطق غربی استان ارتفاع برف میتونه تا 30 سانت در بعضی نقاط برسه و هرچه از غرب به شرق سواحل میریم از شدت بارش ها کاسته میشه اما خدارو شکر شما برف رو میبینید انشاالله که روی زمین هم بشینه.

تاريخ : 1395/11/12

BIJAN

- درود میلادجان..سپاس از پست فوریت...بنظرت میزان بارش برف از لحاظ ارتفاع در گیلان چقدر خواهد بود..میدونم سخته ولی در حد حدس و گمان..
پاسخ:سلام بیژن جان عزیز. لطف دارید شما به بنده همیشه. خدمت با سعادت شما عرض کنم برف در مناطق مرکزی ، جنوبی و تا حدی شرقی استان بین 20 الی 60 سانت و در مناطق غربی بین 15 الی 40 سانت بین شهرهای مختلف میتونه رخ بده که اوج بارش برف در جنوب رشت ، سنگر ، فومن ، کوچصفهان و تا حدی لاهیجان میتونه اتفاق بیوفته اما شدت حین بارش برف به طور حتم ازآن انزلی خواهد بود .

تاريخ : 1395/11/12

Farshid

- سلام آقا میلاد درسته که میگن رشت بیشترین بارش برف رو خواهد داشت ؟ من اما فکر میکنم بندر انزلی با توجه به اقلیمش اگه سرما همراهی کنه میتونه یرف خوبی داشته باشه
پاسخ:سلام فرشید جان. بله رشت و بطور کلی مرکز گیلان بارش شدید برف خواهند داشت اما برف انزلی هم شدیده چون انزلی پیک بارش استانه هرچه زودتر برفی شه برفش سنگین تره.

تاريخ : 1395/11/12

وحید

- سلام و خسته نباشید.
املش هم برف داره آخر هفته؟حداقل چند سانت؟
پاسخ:سلام دوست عزیز. بله املش هم بشدت برفی میشه پیش بینی ما بالای 15 سانته انشاالله.

تاريخ : 1395/11/11

Farshid

- سلام آقا میلاد گل میخواستم بدونم امروز دوشنبست الگوها همچنان خوب هستند یا که خیر ضعیف شدند؟ ممنون که هستید .
پاسخ:سلام فرشید جان. الگوها خدارو شکر برف رو تثبیت کردن به امید روزهای خوب در انتهای هفته.

تاريخ : 1395/11/11

درباره سايت

به مدرن ترین وبسایت هواشناسی ایران خوش آمدید از هم اکنون با ما همراه باشید و با نظرات خودتان با ما در ارتباط باشید

آمار سايت

 • کل مطالب : 88
 • کل نظرات : 404
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 60
 • بازديد امروز :1496
 • بارديد ديروز : 2574
 • گوگل امروز : 150
 • گوگل ديروز : 257
 • بازديد هفته : 1496
 • بازديد ماه : 46360
 • بازديد سال : 183562
 • بازديد کلي : 1100732
 • آرشيو

  نويسندگان

  لينک دوستان

  جستجو


  عضويت سريع

  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  W3C Standard Website. Valid HTML5 / CSS3 - v1.1
  Copyright © All Rights Reserved for guilanweather
  Design & Develope : saye design

  طراحي: سایه دیزاین تمامي حقوق قالب و مطالب براي گیلان متوئو محفوظ است.